StarTech.com 1 Port PCIe Network Card
2.5Gbps 2.5GBASE-T PCIe Network Card x4 PCIe - PCI Express LAN Card - RTL8125 (ST2GPEX) - netværksadapter - PCIe x4 - 10M/100M/1G/2,5 Gigabit Ethernet x 1
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Værtsgrænseflade | PCI Express |
| Grænseflade | Ethernet |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | Ja |
Netværk
| Maksimal dataoverførselshastighed | 2500 Mbit/s |
| Netværksstandarder | IEEE 802.3ab, IEEE 802.3bz, IEEE 802.3i, IEEE 802.3u |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | 2.5 Gigabit Ethernet, Hurtigt ethernet, Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000,2500 Mbit/s |
| Auto MDIX IEEE | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
Design
| Komponent til | PC |
| Produktfarve | Sort |
| Intern | Ja |
| Chipsæt | Realtek RTL8125 |
| LED-indikatorer | Ja |
| Certificering | CE, FCC, REACH |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 IOT Core, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 10 x64, Windows 7, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 7 x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64 |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Understøttede operativsystemer til servere | Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 120 mm |
| Dybde | 80 mm |
| Højde | 20 mm |
| Vægt | 138 g |
Emballeringsdata
| Simpelt beslag | Ja |
| Pakkebredde | 170 mm |
| Pakkedybde | 142 mm |
| Pakkehøjde | 30 mm |
Tekniske detaljer
| Compliance-certifikater | RoHS |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
Andre funktioner
| Hurtig start guide | Ja |