Rapoo UCH-4001 interface-kort/adapter USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Porte & Grænseflader
| Værtsgrænseflade | USB Type-C |
| Hostinterface han/kun | Hanstik |
| Output-grænseflade | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 4 |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Maksimal kabellængde | 0,017 m |
Funktioner
| Dataoverførselshastighed (maks.) | 5 Gbit/sek. |
| Plug and play | Ja |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 7,5 W |
| Udgangsspænding | 5 V |
| Udgangsstrøm | 1,5 A |
Vægt & størrelser
| Bredde | 102 mm |
| Dybde | 30 mm |
| Højde | 10 mm |
| Vægt | 46 g |
Emballeringsdata
| Antal pr. pakke | 1 stk |