Qoltec
SSD-dockingstation - 2TB - M.2 Card (PCIe NVMe & SATA) - USB-C 3.1 (Gen 2)
| Enhedstype | SSD-dockingstation - ekstern |
| Båse | 1; 1 x top accessible - M.2 NGFF/2230/2242/2260/2280/22110 |
| Harddiskens formfaktorkompatibilitet | M.2 |
| Host Bus | USB-C 3.1 (Gen 2) |
| Produktmateriale | Aluminium, plastik |
| Farve | Sort |
| Interface | M.2 Card (PCIe NVMe & SATA); 1 x M.2 Card - M.2 B+M/B Key (ekstern) |
| Dataoverførselshastighed | 10 Gbit/s |
| Understøttede enheder | Solid state drev |
| Maks. antal lagerenheder | 1 |
| Processor | JMicron JMS581DL |
| Tilslutninger | 1 x USB 3.1 (Gen 2) - 24 pin USB-C |
| Medfølgende ledninger | 1 x USB 3.1 Gen 2 Type A til Type-C-kabel - ekstern - 30 cm |
| Egenskaber | Anti-skridpuder, RGB-belysning, UASP understøttelse |
| Overensstemmelsesstandarder | Plug and Play, RoHS, WEEE |
| Strømkilde | USB bus |
| OS nødvendig | Microsoft Windows XP / 7 / 8 / 10 eller senere, Android, Apple MacOS, Linux |
| Service & Support | Begrænset garanti - 2 år |
| Bredde | 6.7 cm |
| Dybde | 6.7 cm |
| Højde | 1.5 cm |
| Vægt | 95 g |
| Bredde ved forsendelse | 15.4 cm |
| Dybde ved forsendelse | 9.6 cm |
| Højde ved forsendelse | 4 cm |
| Vægt ved forsendelse | 157 g |