Qoltec SNMP Module for Uninterruptible Power Supply
adapter for fjernadministration - 10/100 Ethernet x 1
| Enhedstype | Adapter for fjernadministration |
| Model | Indstiksmodul |
| Porte | 10/100 Ethernet x 1 |
| Forbindelsesteknologi | Kablet |
| Kabeltype | Ethernet 10Base-T, Ethernet 100Base-TX |
| Dataforbindelsesprotokol | Ethernet, Fast Ethernet |
| Netværks/overføselsprotokol | HTTP, DNS, DHCP, IPv6, HTTPs |
| Protokol til fjernadministration | SNMP 1, SNMP 2c, SNMP 3, HTTP, DHCP, IPv6, HTTPS, SSH |
| Statusindikatorer | Link/aktivitet, ports transmissionshastighed |
| Interface | 1 x 100Base-TX - RJ-45 ¦ 1 x sensor - RJ-11 |
| Krypterings algoritme | TLS, SSL |
| Med software | Drivers & Utilities |
| Bredde | 5.3 cm |
| Dybde | 9.1 cm |
| Højde | 2.9 cm |
| Vægt | 59 g |
| Vægt ved forsendelse | 151 g |
| Service & Support | Begrænset garanti - 2 år |
| Designet for | P/N: 53042, 53043, 53044, 53920, 53925, 53940, 53942, 53943 |