LevelOne GNC-0202
netværksadapter - PCIe x8 - 10 Gigabit SFP+ x 2
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Værtsgrænseflade | PCI Express |
| Grænseflade | Fiber |
| Fiberkanal porte | 2 |
| Fiber optisk strømstik | SFP+ |
| PCI version | 2.0 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3, IEEE 802.3ad |
| Ethernet-grænsefladetype | 10 Gigabit |
| Wake-on-LAN klar | Ja |
| Jumbo rammer | 9,5 |
| Jumbo Frames support | Ja |
| iSCSI-understøttelse | Ja |
Design
| Produktfarve | Aluminium |
| Intern | Ja |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Link |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 8, Windows 8.1, Windows Vista Business, Windows Vista Business x64, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Enterprise x64, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Basic x64, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Premium x64, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Ultimate x64 |
| Understøttede operativsystemer til servere | Windows Server 2003, Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 55 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 165 mm |
| Dybde | 69 mm |
| Højde | 17 mm |
| Vægt | 110 g |
Emballeringsdata
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Drivere inkluderet | Ja |
| Pakketype | Kasse |
| Pakkebredde | 145 mm |
| Pakkedybde | 220 mm |
| Pakkehøjde | 30 mm |
| Pakkevægt | 62 g |
Emballage indhold
| Monteringsbeslag inkluderet | Ja |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
Andre funktioner
| Dataoverførselshastighed | 5 GT/s |
| PCI-SIG* SR-IOV kompetent | Ja |
| Intel® Virtualization Teknologi (Intel® VT) | VT-c |
| Intel® Virtual Machine Device Queues (VMDq) | Ja |
| Strømforsyning | 6,5 W |