HPE FlexFabric 12900E 36-Port 100GbE QSFP28 Type X Module
ekspansionsmodul - 100 Gigabit QSFP28 x 36
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 184000 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 92100 Mpps |
| MAC adresselabel | 16384 entries |
Protokoller
| Routing-protokoller | BGP4, IS-IS, MPLS, OSPF, OSPFv3, RIP, RIPng |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Formfaktor | 1U |
Præstation
| Indbygget processer | Ja; Ja |
| Processorfrekvens | 1200 MHz; 1200 MHz |
| Hukommelsestype | DDR2-SDRAM |
| Intern hukommelse | 8000 MB; 8000 MB |
| Flashhukommelse | 1024 MB; 1024 MB |
Strømstyring
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V; 100 - 240 V |
| DC indgangsspænding | 48 - 60 V |
| Strømforbrug note | Power output: 2400W |
Andre funktioner
| Reaktionstid | Low latency under 5 microsecond latency (64-byte packets) |
| Målstyring | IMC - Intelligent Management Center; Command-line interface; Out-of-band management (serial RS-232C); SNMP manager; Telnet; Terminal interface (serial RS-232C); Modem interface; IEEE 802.3 Ethernet MIB; Ethernet interface MIB |
| Hukommelse og processor | Quad Core MIPS64 at 1.2 GHz, 1 GB flash, 8 GB DDR2 SDRAM |
| I/O-porte | 16 I/O module slots, maximum; Supports a maximum of 768 40GbE, 768 10GbE, 1/10GbE copper, 1/10GbE fiber, 1GbE fiber, or 10/100/1000 ports, or 576 100GbE ports, or a combination |