Conceptronic EMRICK09G interface-kort/adapter Intern USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2)
Porte & Grænseflader
| Værtsgrænseflade | PCIe |
| Output-grænseflade | USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) |
| Udvidelseskort standard | PCI 3.0 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 1 |
| Antal interne SATA-porte | 1 |
| SATA strømstik type | SATA 15-stik |
Design
| Intern | Ja |
| Produktfarve | Grøn |
| Hot-swap | Ja |
| Oprindelsesland | Kina |
Funktioner
| Understøtter UASP | Ja |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 7 Ultimate x64, Windows 10, Windows 7 x64, Windows 10 Education, Windows 8, Windows 10 Education x64, Windows 7, Windows 8 Enterprise, Windows 10 Enterprise, Windows 7 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows XP, Windows 10 Enterprise x64, Windows 7 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows XP Home, Windows 10 Home, Windows 7 Home Basic, Windows 8 Pro x64, Windows XP Home x64, Windows 10 Home x64, Windows 7 Home Basic x64, Windows 8 x64, Windows XP Professional, Windows 10 IOT Core, Windows 7 Home Premium, Windows 8.1, Windows XP Professional x64, Windows 10 IoT Enterprise, Windows 7 Home Premium x64, Windows 8.1 Enterprise, Windows 10 Pro, Windows 7 Professional, Windows 8.1 Enterprise x64, Windows 10 Pro x64, Windows 7 Professional x64, Windows 8.1 Pro, Windows 10 x64, Windows 7 Starter, Windows 8.1 Pro x64, Windows 7 Starter x64, Windows 8.1 x64, Windows 7 Ultimate |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 58 mm |
| Dybde | 80 mm |
| Højde | 20 mm |
| Vægt | 39 g |
Emballeringsdata
| Monteringsbeslag inkluderet | Ja |
| Drivere inkluderet | Ja |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
| Pakkebredde | 125 mm |
| Pakkedybde | 175 mm |
| Pakkehøjde | 30 mm |
| Pakkevægt | 120 g |
| Pakketype | Kasse |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733020 |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 30 stk |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 340 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 205 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 405 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 3,6 kg |