Conceptronic ABBY08G
netværksadapter - USB 3.0 - Gigabit Ethernet x 1
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Værtsgrænseflade | USB Type-A/USB Type-C |
| Grænseflade | Ethernet |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
Netværk
| Maksimal dataoverførselshastighed | 5000 Mbit/s |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Hurtigt ethernet, Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Kabelteknologi | 10/100/1000BaseT(X) |
| Wake-on-LAN klar | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Jumbo rammer | 9000 |
| Jumbo Frames support | Ja |
| VLAN mærkning | Ja |
Design
| Produktfarve | Grå |
| Intern | Ingen |
| Plug and play | Ja |
| Oprindelsesland | Kina |
| Kompatible produkter | Nintendo Switch |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 IOT Core, Windows 10 IoT Enterprise, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 10 x64, Windows 11, Windows 11 Enterprise, Windows 11 Enterprise x64, Windows 11 Home, Windows 11 Pro, Windows 11 x64, Windows 7, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 7 x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64, Windows Vista, Windows Vista Business, Windows Vista Business x64, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Enterprise x64, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Basic x64, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Premium x64, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Ultimate x64, Windows Vista x64, Windows XP, Windows XP Home, Windows XP Home x64, Windows XP Professional, Windows XP Professional x64 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.7.5 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks, Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 12.0 Monterey, Mac OS X 13.0 Ventura, Mac OS X 14.0 Sonoma |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 23,4 mm |
| Dybde | 16,5 mm |
| Højde | 60 mm |
| Vægt | 30 g |
Emballeringsdata
| Pakketype | Hængende boks |
| Pakkebredde | 85 mm |
| Pakkedybde | 22 mm |
| Pakkehøjde | 158 mm |
| Pakkevægt | 500 g |
Emballage indhold
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
Tekniske detaljer
| Compliance-certifikater | CE, RoHS |
Logistik data
| Pallens bruttobredde | 120 cm |
| Pallens bruttolængde | 80 cm |
| Pallens bruttohøjde | 190 cm |
| Hovedkasser pr. palle (udvendigt) | 48 stk |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 440 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 290 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 250 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 5,6 kg |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 100 stk |
Andre funktioner
| Husmateriale | Aluminium |
| Flowkontrol support | Ja |
| Kabellængde | 0,18 m |