Axagon ADSA-D25 drev dockingstation USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type micro-B Sort
Diskdrev
| Opbevaringsmedietype | HDD, SSD |
| Grænseflade til lagerdisk | Serial ATA II, Serial ATA III |
| Understøttede lagerdisk størrelser | 2.5" |
| Antal understøttede lagerdiske | 2 |
Porte & Grænseflader
| Værtsgrænseflade | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type micro-B |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) -porte | Ja |
| DC-in-stik | Ja |
Funktioner
| Produktfarve | Sort |
| Materiale | Aluminium |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 5 Gbit/sek. |
| Plug and play | Ja |
| Understøtter hot-plug | Ja |
| Understøtter S.M.A.R.T. | Ja |
| Understøttelse af TRIM | Ja |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Strøm |
| Understøtter UASP | Ja |
| Certificering | CE, RoHS |
Nedkøling
| Indbygget ventilator | Nej |
Strømstyring
| Vekselstrømsindgangsspænding | 5 V |
Software
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 11, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Kernel 2.6, Kernel 2.6.31, Kernel 2.6.33 |
| Mac kompabilitet | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 10.0 Cheetah, Mac OS X 10.1 Puma, Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 10.2 Jaguar, Mac OS X 10.3 Panther, Mac OS X 10.4 Tiger, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks, Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 12.0 Monterey |
Vægt & størrelser
| Bredde | 89 mm |
| Dybde | 58 mm |
| Højde | 59 mm |
| Vægt | 137 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 95 mm |
| Pakkedybde | 127 mm |
| Pakkehøjde | 65 mm |
| Pakkevægt | 262 g |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| AC-adapter inkluderet | Nej |
| Kabler inkluderet | USB Type-A to Micro USB-B |
| Brugervejledning | Ja |
Andre funktioner
| Tilslutning til pc | Ja |
| Garantiperiode | 2 År |
| Compliance-certifikater | RoHS, CE |
Logistik data
| Oprindelsesland | Kina |