AXAGON ADE-XR
netværksadapter
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Værtsgrænseflade | USB |
| Grænseflade | Ethernet |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| USB version | 2.0 |
Netværk
| Maksimal dataoverførselshastighed | 100 Mbit/s |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Hurtigt ethernet |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100 Mbit/s |
| Kabelteknologi | 10/100BaseT(X) |
| Wake-on-LAN klar | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
Design
| Komponent til | PC/Laptop |
| Produktfarve | Sort |
| Intern | Ingen |
| Chipsæt | Realtek RTL8152 |
| Plug and play | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
| Oprindelsesland | Kina |
| Certificering | CE, RoHS |
Strømstyring
| USB-drevet | Ja |
Systemkrav
| Kompatible operativsystemer | MS Windows XP / Vista / 7 / 8 / 8.1 / 10 and later, Windows Server 2003 / 2008 / 2012 / 2016 and later (supported are all 32- and 64-bit versions of OS Windows), Mac OS X 10.6 and higher, Linux kernel 2.6.x and above, Android most versions. |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Understøttede operativsystemer til servere | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 72 mm |
| Dybde | 16,5 mm |
| Højde | 27 mm |
| Vægt | 23 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 120 mm |
| Pakkedybde | 72 mm |
| Pakkehøjde | 24 mm |
| Pakkevægt | 44 g |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | USB |
| Brugervejledning | Ja |
Tekniske detaljer
| Compliance-certifikater | RoHS, CE |
| Garantiperiode | 2 År |
Andre funktioner
| Husmateriale | Plast |
| Dataoverførselshastighed | 0,1 Gbit/sek. |
| Kabellængde | 0,05 m |