Argus EP-119
netværksadapter - USB 2.0
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| Værtsgrænseflade | USB |
| Grænseflade | WLAN / Bluetooth |
| USB-stik formfaktor | Lige |
| USB version | 2.0 |
Netværk
| Maksimal dataoverførselshastighed | 600 Mbit/s |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-bånd | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Understøttede WLAN-dataoverførselshastigheder | 600 Mbit/s |
| Sikkerhedsalgoritmer | WEP |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 4.2 |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Intern | Ingen |
| Antennedesign | Ekstern |
| Antenne | Ja |
Strømstyring
| Udgangsspænding | 5 V |
| USB-drevet | Ja |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 18 mm |
| Dybde | 149 mm |
| Højde | 10 mm |
| Vægt | 15 g |
Emballeringsdata
| Pakkevægt | 50 g |
Emballage indhold
| Ressource CD | Ja |
| Brugervejledning | Ja |