Imou Overvågningskamera
25 m - 89° - microSD
Billedsensor
| Opløsning på optisk sensor | 5 MP |
| Sensortype | CMOS |
| Progressiv scanning | Ja |
Video
| Maksimal opløsning | 2880 x 1620 pixel |
| Video komprimeringsformater | H.264, H.265 |
| Billedhastighed | 15 fps |
Linsesystem
| Digital zoom | 8x |
| Fast brændvidde | 2,8 mm |
Kamera
| Objektivets synsvinkel, vandret | 89° |
| Objektivets synsvinkel, diagonal | 105° |
| Objektivets synsvinkel, lodret | 49° |
| Panoreringsområde | 0 - 340° |
| Hældningsvinkelområde | 0 - 90° |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
| Nattesyn, afstand | 25 m |
Lyd
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Lydsystem | 2-vejs |
Netværk
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | IEEE 802.11b/g/n/ax |
Porte & Grænseflader
| Frekvensbånd | 2,4 GHz |
Lagring
| Kompatible hukommelseskort | microSD |
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 512 GB |
Sikkerhed
| Intelligent Video Surveillance (IVS) systemfunktioner | Human, Vehicle |
| Indbygget sirene | Ja |
Præstation
| Opdagelsesafstand | 22 m |
| 44 m | |
| Lysstrøm | 350 lm |
| Certificering | CE, UKCA, WWA |
Strømstyring
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Strømforbrug (maks.) | 15 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -10 - 45 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 75 mm |
| Dybde | 75 mm |
| Højde | 177 mm |
| Vægt | 265 g |
Design
| Husmateriale | Plast, Metal |
Systemkrav
| Understøttede mobile operativsystemer | Android, iOS |