iiyama ProLite TF5039AS-B1AG 50" Klasse (50" til at se) LED-bagbelyst LCD paneldisplay
4K - for digital skiltning
Lyd
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
Display
| Skærm diagonal | 49.5"; 125,7 cm (49.5") |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel; 3840 x 2160 pixel |
| HD-type | 4K Ultra HD; 4K Ultra HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9; 16:9 |
| Skærmteknologi | LED; LED |
| Paneltype | VA; VA |
| LED-baggrundsbelysning | Ja; Ja |
| Berøringsskærm | Ja; Ja |
| Berøringsskærm teknologi | Projekteret kapacitivt systemet |
| Berøringsteknologi | Multi-touch |
| Antal simultane touchpunkter | 40; 40 |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 500 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke | 435 cd/m²; 500 cd/m² |
| Responstid | 9.5 ms; 9,5 ms |
| Målingstype af responstid | GTG (Gray to Gray) |
| Skærmoverflade | Mat |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Flad; Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 5000:1; 5000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178°; 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178°; 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver; 1,07 milliarder farver |
| Pixel pitch | 0,285 x 0,285 mm; 0,285 x 0,285 mm |
| Horisontal scanningsområde | 28 - 160 kHz; 28 - 160 kHz |
| Synlig størrelse, horisontal | 109,6 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 61,6 cm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 125.7 cm; 125,7 cm |
| Tågehastighed | 25%; 25% |
| Overfladehårdhed | 7H; 7H |
| Oprindelig opdateringshastighed | 60 Hz |
Præstation
| Driftstimer (timer/dage) | 24/7; 24/7 |
| Operativsystem installeret | Android 11; Android |
| Version af operativsystem | 11; 11 |
| Formål | Universel |
| Håndfladeafvisning | Ja |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 20 W; 20 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja; Ja |
Computersystem
| Computersystem | Ja |
| Processorproducent | ARM |
| Intern hukommelse | 4 GB |
| Intern lagerkapacitet | 32 GB |
Design
| Produktfarve | Sort; Sort |
| Frontkantfarve | Sort |
| Glas tykkelse | 3 mm; 3 mm |
| Produktdesign | Digital fladpaneldisplay |
| Orientering | Horisontal/vertikal |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 2.0 type-A-porte | 2 |
| USB-berøringsporte | Ja |
| DVI-port | Nej; Nej |
| Antal HDMI-porte | 2; 2 |
| HDMI-version | 2.0; 2.0 |
| Antal DisplayPorts | Ja; Ja |
| DisplayPort-version | 1.2; 1.2 |
| USB-port | Ja |
| HDCP | Ja; Ja |
| Antal USB 2.0 Type-B porte | Ja |
| HDCP-version | 2.2; 2.2 |
| RS-232C | Ja; Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja; Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja; Ja |
| Panel montering grænseflade | 400 x 400 mm; 400 x 400 mm |
| Skærmvisning (OSD) | Ja; Ja |
| OSD-sprog | Tjekkisk, Dansk, Tysk, Engelsk, Spansk, Finsk, Fransk, Italiensk, Norsk, Hollandsk, Polsk, Russisk, Svensk; Tjekkisk, Dansk, Tysk, Hollandsk, Engelsk, Spansk, Finsk, Fransk, Italiensk, Polsk, Russisk, Slovensk |
| Antal OSD sprog | 13; 13 |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F; F |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | Ikke tilgængelig |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 68 kWh; 68,2 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 137 W; 137 W |
| Strømforbrug (standby) | 0.5 W; 0,4 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0.3 W; 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V; 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz; 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G; A til G |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C; 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C; -20 - 60 °C |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 1297 mm; 1297 mm |
| Pakkedybde | 174 mm; 1297 mm |
| Pakkehøjde | 798 mm; 798 mm |
| Pakkevægt | 35,9 kg |
| USB-kabellængde | 1,8 m |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, DisplayPort, HDMI, USB; Vekselstrøm, USB, HDMI |
| Fjernbetjening inkluderet | Ja; Ja |
| Hurtig start guide | Ja |
| HDMI-kabellængde | 1,8 m |
| Strømkabellængde | 1,8 m |
| Batterier til fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Batterier inkluderet | Ja; Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 1149,4 mm |
| Dybde (med stativ) | 64 mm |
| Højde (med stativ) | 670 mm |
| Vægt (med stativ) | 28,6 kg |
| Facet bredde (side) | 2,4 cm |
| Facet bredde (øverste) | 2,4 cm |
| Facet bredde (bund) | 2,4 cm |
| Skærmbredde | 1149.4 mm |
| Skærm, dybde | 64 mm |
| Skærm, højde | 670 mm |
| Skærm, vægt | 28.6 kg |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ErP |
Andre funktioner
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP65; IP65 |
| Kompatible operativsystemer | All iiyama monitors are Plug & Play and compatible with Windows and Linux. For details regarding the supported OS for the touch models, please refer to the driver instruction file available in the downloads section. |
| Positionsnøjagtighed | 2,5 mm |
| USB-stik type | USB Type-A, USB Type-B; USB Type-A, USB Type-B |
| Understøttet placering | Indendørs; Indendørs |
| Touch method | stylus, finger, glove (latex) |
| Indbygget processer | Ja; Ja |
| Aktiv skærmområde (B x H) | 1095,8 x 616,4 mm; 1095,8 x 616,4 mm |
| Lysstyrke | 435 cd/m² |
| Vægt | 28,6 kg |
| Kontrolpanel | Power |
| Dybde | 64 mm |
| Bredde | 1149,4 mm |
| Højde | 670 mm |
| Antal USB-porte | 2; 3 |
| Multi-touch | Ja; Ja |
| Compliance-certifikater | CB, CE, cTUVus, EAC, REACH, RoHS, TÜV mark, UKCA, WEEE |
| Brugerkontrol | picture (brightness, contrast, sharpness, back level, tint, colour, noise reduction, gamma selection, low blue light, colour temp., colour control, overscan, picture reset), screen (zoom mode, custom zoom, screen reset), audio (balance, treble, bass, volume, audio out (line out), max. volume, min. volume, mute, audio reset, audio out sync, speaker setting), configuration 1 (Android launcher, switch on state, Touch lock, Touch mode, mouse mode, panel saving, RS232 routing, boot on source, WOL, conf.1 reset, factory reset), configuration 2 (OSD timeout, OSD H position, OSD V position, system rotation, info OSD, logo and animation, logo setting, animation setting, monitor ID, monitor info, HDMI version, conf. 2 reset), advanced options (kiosk mode, side bar, no signal image, motorized stand, IR control, power LED light, fan, off timer, schedule, HDMI with one wire, HDMI with one wire off, failover, language, OSD transparency, power saving, advanced options reset) |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 833.33 t; 50000 t |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | Ja; Ja |
| Pakkevolumen | 35900 cm³; 35900 cm³ |
| Certificering | TCO Certified, CB, TÜV-Bauart, EAC, RoHS support, ErP, WEEE, REACH; TCO Certified, CB, TÜV-Bauart, EAC, RoHS support, ErP, WEEE, REACH |
Tynd Klient
| Processor arkitektur | ARM Cortex-A53+Cortex-A73; ARM Cortex-A73 |
