Optoma Projektor
1920 x 1080 - 5000 ANSI lumens - Laser - 16:9 - 2x HDMI
Projektør
| Projektionsteknologi | DLP |
| Projektor indbygget opløsning | 1920 x 1080 |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Understøttede billedformater | 4:3, 16:9, 16:10 |
| Kontrastforhold (typisk) | 2000000:1 |
| Antal farver | 1,073 milliarder farver |
| Ensartethed | 75% |
| Projektor lysstyrke | 5000 ANSI lumens |
| Trapezkorrektion, horisontal | 30° |
| Trapezkorrektion, vertikal | 30° |
| Projiceringsafstand | 1-8 m |
Linsesystem
| Throw-forhold | 1,13-1,47:1 |
| Zoom kapacitet | Ja |
| Zoomforhold | 1,3:1 |
| Zoom type | Vejledning |
| Brændviddeområde | 16,90-21,61 mm |
Lyskilde
| Lyskilde type | Laser |
| Levetid for lyskilde (økonomisk tilstand) | 30000 t |
Porte & Grænseflader
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Seriel grænsefladetype | RS-232 |
| Lyd (L, R) udgang | 1 |
Netværk
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Antal indbyggede højttalere | 1 |
| Udgangseffekt (RMS) | 15 W |
Video
| 3D | Ja |
Funktioner
| Støjniveau | 29 dB |
| Antal OSD sprog | 25 |
| OSD-sprog | Arabisk, Tjekkisk, Dansk, Hollandsk, Engelsk, Farsi, Finsk, Fransk, Tysk, Græsk, Ungarsk, Indonesisk, Italiensk, Japansk, Norsk, Polsk, Portugisisk, Rumænsk, Russisk, Forenklet kinesisk, Spansk, Svensk, Traditionelt kinesisk, Tyrkisk, Vietnamesisk |
| 24/7 drift | Ja |
| Projiceringstilstande | 360° |
Design
| Kabellåseslids type | Security bar, Kensington Lock, Password protected interface |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforbrug (typisk) | 128 W |
| Strømforbrug (maks.) | 205 W |
| Strømforbrug (standby) | <0,5 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100-240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50-60 Hz |
Vægt & størrelser
| Bredde | 274 mm |
| Dybde | 216 mm |
| Højde | 108 mm |
| Vægt | 3400,0 g |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0-40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 80% |
| Driftshøjde | 2500 m |