Turtle Beach Vulcan II Max Gaming-Tastatur. Wei
Tastatur
| Anbefalet brug | Spil |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Enhedsgrænseflade | USB |
| Tastatur nøglekontakt | Optomekanisk nøglekontakt |
| Tastaturopsætning | QWERTZ |
| Tastatursprog | Tysk |
| Pegeredskab | Ingen |
| Tastatur formfaktor | Fuld størrelse (100 %) |
| Numerisk tastatur | Ja |
| Tasternes holdbarhed | 200 Million karakterer |
| Tastaturnøgleprofil | Lavprofil |
| Genvejstaster | Ja |
| Multimedietaster | Ja |
| Nøgle rejseafstand | 3,6 mm |
| Aktiveringskraft | 45 g |
| Rul rundt | N-taste overgange |
| Actuation point | 1,4 mm |
| Indbygget hukommelse | Ja |
| Indbygget hukommelseskapacitet | 4000 KB |
| Oprindelsesland | Kina |
Design
| Baggrundslys | Ja |
| Type af baggrundslys | RGB LED |
| Baggrundsfarve | Flerfarvet |
| Justerbar baggrundsbelysning | Ja |
| Tastatur stil | Lige |
| Håndledsstøtte | Ja |
| Justerbar tastaturhøjde | Ja |
| Produktfarve | Hvid |
| Overfladefarvning | Monokromatisk |
| Materiale | Acrylonitrilbutadienstyren |
| LED-indikatorer | Ja |
Funktioner
| USB-stik type | USB Type-A |
| Kabellængde | 1,8 m |
| Anti-ghosting | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | USB |
Mus
| Mus inkluderet | Ingen |
Vægt & størrelser
| Tastatur dimensioner (BxDxH) | 436 x 236 x 33,6 mm |
| Tastatur vægt | 1,04 kg |
Emballage indhold
| Antal produkter inkluderet | 1 stk |
Emballeringsdata
| Hurtig start guide | Ja |
| Pakkebredde | 500 mm |
| Pakkedybde | 58 mm |
| Pakkehøjde | 201 mm |
| Pakkevægt | 1,72 kg |
| Pakketype | Kasse |
Andre funktioner
| Antal profiler | 5 |
Logistik data
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 6 stk |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 232 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 519 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 370 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 11,1 kg |