AOC C32G42ZE 31.5'' VA Curved 240Hz HDMI DP
Skærm
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
1.798,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
1.768,-
DKK
(1.414,40 ekskl. moms)
Porte & Grænseflader
| Antal HDMI-porte | ; 1; 1 |
| HDMI-version | ; 2.0; 2.0 |
| DisplayPort-version | ; 1.4; 1.4 |
| Antal DisplayPorts | ; 1; 1 |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 udgang til hovedtelefoner; 1; 1 |
| HDCP-version | 1.4/2.2, 2.2; 1.4/2.2 |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja; Ja; Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm; 100 x 100 mm; 100 x 100 mm |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 23°; -5 - 23°, -3 - 21°; -3 - 21° |
| Hældningsindstilling | Ja |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F; F; F |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G; G; G |
| Strømforbrug (typisk) | 25 W; 25 W; 25 W |
| Strømforbrug (maks.) | 46 W; 46 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,3 W; 0,3 W; 0,3 W |
| Strømforsyningstype | Indenrigs |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W; 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V; 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz; 50/60 Hz |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 25 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 35 kWh |
| Indgangsstrøm | 1,5 A |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 709,4 mm; 709,4 mm; 709,4 mm |
| Dybde (med stativ) | 265,3 mm; 239,9 mm; 265,3 mm |
| Højde (med stativ) | 523,8 mm; 523,8 mm; 523,8 mm |
| Vægt (med stativ) | 6,92 kg; 6,92 kg; 6,92 kg |
| Bredde (uden stativ) | 709,4 mm; 709,4 mm; 709,4 mm |
| Dybde (uden stativ) | 94,7 mm; 94,6 mm; 94,7 mm |
| Højde (uden stativ) | 425,2 mm; 425,1 mm; 425,2 mm |
| Vægt (uden stativ) | 5,83 kg; 5,83 kg; 5,83 kg |
Præstation
| Spiltilstand | Ja; Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja; Ja; Ja |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Ja; Ja |
| Flimmerfri teknologi | Ja; Ja |
Design
| Markedspositionering | Spil; Spil |
| Produktfarve | Sort, Rød |
Emballeringsdata
| Pakkevægt | 9,87 kg; 9,87 kg |
| Pakkebredde | 840 mm |
| Pakkedybde | 188 mm |
| Pakkehøjde | 527 mm |
Andre funktioner
| Garantiperiode | 3 År |
| Lokal dæmpning | Ja |
| Certificering | CB, CE, TUV-Bauart-Mark, ISO 9241-307, EAC, FCC, UKCA, RoHS, REACH, WEEE |
Funktioner
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 300 cd/m²; 300 cd/m² |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C; 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -25 - 55 °C |
Strømforsyning
| Placering af strømforsyning | Internal |
Display
| Skærm diagonal | ; 31,5"; 80 cm (31,5 tommer) |
| Skærm diagonal (metrisk) | ; 80 cm; 80 cm |
| Naturligt aspektforhold | ; 16:9; 16:9 |
| Paneltype | ; VA; VA |
| Bedømmelse af skærmkrumning | ; 1500R; 1500R |
| Maksimal opdateringshastighed | 240 Hz; 260 Hz; 260 Hz |
| Responstid | ; 4 ms; 4 ms |
| Svartid (MPRT) | ; 0,3 ms; 0,3 ms |
| Kontrastforhold (typisk) | ; 3500:1; 3500:1 |
| Synsvinkel, horisontal | 178°; 178°; 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178°; 178°; 178° |
| Vis antal farver | 16,7 million farver; 16,7 millioner farver; 16,7 millioner farver |
| Pixel pitch | ; 0,36375 mm; 0,36375 mm |
| sRGB-dækning (typisk) | ; 118%, 118,3%; 118,3% |
| NTSC-dækning (typisk) | ; 93% |
| Farveskala DCI-P3 | ; 85%, 86,4%; 86,4% |
| Adobe RGB dækning | ; 87,7%; 87,7% |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | ; High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Antirefleksskærm | ; Ja |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel; 1920 x 1080 pixel |
| Digital vertikal frekvens | 48 - 260 Hz |
| Type af baggrundslys | W-LED; W-LED |
| HD-type | Fuld HD |