SilverStone Strider Essential Series SST-ST50F-ES
strømforsyning
Opgradere til sleeved kabler
=
792,-
DKK
(633,60 ekskl. moms)
Strømstyring
| Total effekt | 500 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 207 - 253 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 47 - 63 Hz |
| Indgangsstrøm | 34 A |
| Maksimal indgangsstrøm (@ 110V) | +12V1,+3.3V,+5V,+5Vsb,-12V |
| Strømkorrektionsfaktor (PFC) | Aktiv |
| Maks. udgangsstrøm (+3,3 V) | 24 A |
| Maks. udgående strøm (+12 V1) | 34 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 V) | 20 A |
| Maks. udgangsstrøm (-12V) | 0,3 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 VSB) | 2,5 A |
| Effektivitet | 85% |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Overstrøm, Overstrøm, Højspænding, Kortslutning, Lavspænding |
Porte & Grænseflader
| Motherboard, strømstik | 24-pin ATX |
| Antal SATA strømstik | 6 |
| Perifere (Molex) strømstik (4-pin) | 3 |
| EPS strømstik (8-pin) | Ja |
| PCI ekspres strømforbindelser (6+2 pin) | 2 |
| CPU P4 strømstik (4-pin) | 1 |
| Diskettedrev, strømstik | 1 |
| Floppy-drev, stik | Ja |
| PCI Express stik | Ja |
| Kabeltype | Ikke modulær |
Præstation
| Formål | PC |
| Støjniveau | 18 dB |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 100000 t |
Design
| Produktfarve | Aluminium |
| Kølingstype | Aktiv |
| Ventilator diameter | 12 cm |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
| Blæser placering | Top |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 150 mm |
| Dybde | 140 mm |
| Højde | 86 mm |
| Vægt | 1,7 kg |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733020 |