SilverStone HELA 2050R strømforsyning - 2050W
ATX12V 3.0/ EPS12V - Sort
Opgradere til sleeved kabler
=
4.557,-
DKK
(3.645,60 ekskl. moms)
| Enhedstype | Strømforsyning - aktiv Power Factor Correction (PFC) - intern |
| Specifikationsoverensstemmelse | ATX12V 3.0/ EPS12V |
| PSU formfaktor | ATX |
| Farve | Sort |
| Indgangspænding | AC 200 - 240 V |
| Nødvendig frekvens | 47 - 63 Hz |
| Detaljer om strømudgangskonnektorer | 1 x strøm 24 pin ATX med aftagelig 4 pin sektion ¦ 2 x strøm 8 pin EPS12 V med aftagelig 4 pin ATX12V sektion ¦ 14 x 8 pin PCI Express-strøm med aftagelig 2 pin sektion ¦ 12 x 15 pin Serial ATA strøm ¦ 2 x 12VHPWR ¦ 1 x floppy 4-pin intern strøm ¦ 3 x 4 pin Parallel ATA-strøm |
| Udgangspænding | +3.3, +5, ±12 V |
| Strømkapacitet | 2050 Watt |
| Output Current | +3.3V - 25 A / 0 A ¦ +5V - 22 A / 0 A ¦ +12V - 170 A / 0 A ¦ -12V - 0.3 A / 0 A ¦ +5VSB - 3 A / 0 A |
| Effektivitet | 89%-91% |
| Strømfaktor (PF) | 0.95 |
| Modulær Kabel Administration | Ja |
| MTBF (forventet tid mellem fejl) | 100,000 timer |
| Kølesystem | 135 mm ventilator |
| Egenskaber | Beskyttelse mod overstrøm, overspændingsbeskyttelse, overbelastningsbeskyttelse, kortslutnings beskyttelse, beskyttelse mod overophedning, køleblæser med dobbelt kugleleje, fuld modulær, Cybenetics Platinum |
| Service & Support | Begrænset garanti - 5 år |
| Min. driftstemperatur | 0 °C |
| Maks. driftstemperatur | 50 °C |
| Bredde | 15 cm |
| Dybde | 18 cm |
| Højde | 8.6 cm |
| Vægt | 4.34 kg |