Seasonic PRIME Fanless TX 700 - strømforsyning - 700W
Opgradere til sleeved kabler
=
2.727,-
DKK
(2.181,60 ekskl. moms)
Strømstyring
| Total effekt | 700 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Indgangsstrøm | 4.5 - 9.5 A |
| Kombineret effekt (+3,3 V) | 100 W |
| Kombineret effekt (+12 V) | 696 W |
| Kombineret effekt (+5 V) | 100 W |
| Kombineret effekt (-12V) | 3,6 W |
| Kombineret effekt (+5 VSB) | 15 W |
| Maks. udgangsstrøm (+3,3 V) | 20 A |
| Maks. udgangsstrøm (+12 V) | 58 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 V) | 20 A |
| Maks. udgangsstrøm (-12V) | 0,3 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 VSB) | 3 A |
| Effektivitet | 94% |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Overstrøm, Overstrøm, Højspænding, Kortslutning, Lavspænding |
Porte & Grænseflader
| Motherboard, strømstik | 20+4 pin ATX |
| Længde på strømkabel på bundkort | 61 cm |
| Antal SATA strømstik | 3 |
| Strømkabellængde SATA | 450,800,810 mm |
| Perifere (Molex) strømstik (4-pin) | 3 |
| Strømkabellængde Perifere (Molex) | 300,470,690 mm |
| PCI ekspres strømforbindelser (6+2 pin) | 4 |
| Strømkabellængde PCI Express | 75 cm |
| Strømkabellængde CPU | 65 cm |
| CPU strømstik(8-pin) | 2 |
| Kabeltype | Fuldt modulær |
Præstation
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Titanium |
| Understøttet motherboard, formfaktorer | ATX |
| Formål | PC |
| Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor | ATX |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 150000 t |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Kølingstype | Passiv |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | RoHS |
| Certificering | cTUVus, TUV, CB, CCC, BSMI, EAC, CE, WEEE, ErP Lot 6, REACH |
Vægt & størrelser
| Bredde | 150 mm |
| Dybde | 170 mm |
| Højde | 86 mm |
Emballeringsdata
| Pakketype | Kasse |
Tekniske detaljer
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733020 |