Lian Li EDGE GOLD 1000W ATX 3.1 schwarz PC-Netzteil
Strømstyring
| Total effekt | 1000 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Maksimal indgangsstrøm (@ 110V) | 12 A |
| Maksimal indgangsstrøm (@ 220V) | 6 A |
| Kombineret effekt (+3,3 V) | 120 W |
| Kombineret effekt (+12 V) | 996 W |
| Kombineret effekt (+5 V) | 120 W |
| Effektivitet | 91,24% |
Porte & Grænseflader
| Motherboard, strømstik | 24-pin ATX |
| Længde på strømkabel på bundkort | 62 cm |
| Antal SATA strømstik | 3 |
| Strømkabellængde SATA | 300,400 mm |
| Perifere (Molex) strømstik (4-pin) | 4 |
| Strømkabellængde Perifere (Molex) | 500 mm |
| EPS strømstik (8-pin) | Ja |
| PCI ekspres strømforbindelser (6+2 pin) | 1 |
| PCI ekspres strømstik (8-pin) | 1 |
| Strømkabellængde PCI Express | 40 cm |
| CPU P4 strømstik (4-pin) | 1 |
| CPU strømstik (4+4 pin) | Ja |
| Strømkabellængde CPU | 75 cm |
| ATX strømstrik (24 stikben) | Ja |
| Kabeltype | Fuldt modulær |
Præstation
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Gold |
| Understøttet motherboard, formfaktorer | ATX |
| Formål | PC |
| Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor | SFX |
| Lydløs tilstand | Ja |
| Støjniveau | 39,3 dB |
| Lejeteknologi | FDB |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Ventilator diameter | 12 cm |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | CPU, PCIe, Peripheral (Molex), SATA |
Safety regulation & standards
| Sikkerhed | OCP/ OPP/ UVP/ OVP/ OTP/ SCP |
Vægt & størrelser
| Bredde | 86 mm |
| Dybde | 182 mm |
| Højde | 150 mm |