Jonsbo C6 - tower - micro ATX
Design
| Materiale | Stål |
| Type | PC |
| Produktfarve | Sort |
| Understøttet motherboard, formfaktorer | ITX, micro ATX |
| Antal 3.5" bays | 1 |
| Antal 2.5" bays | 2 |
| Velegnet til | Spil |
| Tænd/sluk-knap | Ja |
| Maksimal højde på CPU-køler | 7,5 cm |
| Maksimal længde på grafikkort | 25,5 cm |
| Maksimal PSU længde | 18,5 cm |
Strømforsyning
| Strømforsyning inkluderet | Ingen |
| Understøttede strømforsyning formfaktorer | ATX |
Porte & Grænseflader
| Lydindgang | Ja |
| Lydudgang | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 1 |
Nedkøling
| Antal understøttede frontventilatorer (maks.) | 1 |
| Understøttede diametre for frontventilatorer | 120 mm |
| Antal understøttede øverste ventilatorer (maks.) | 1 |
| Understøttede diametre for øverste ventilatorer | 120,140 mm |
| Antal understøttede bundventilatorer (maks.) | 1 |
| Understøttede diametre for bundventilatorer | 120,140 mm |
Lagring
| Understøttede HDD-størrelser | 3.5" |
| SSD-formfaktor | 2.5" |
Vægt & størrelser
| Bredde | 202 mm |
| Dybde | 266 mm |
| Højde | 295,2 mm |
| Vægt | 2,3 kg |
| Tykkelse af materiale | 0,7 mm |