GIGABYTE Bundkort
Intel B760 - LGA 1700 - ATX - 256 GB - 2x M.2 - 4x SATA
Processor
| Processor sokkel | LGA 1700 |
| Kompatibel processor serie | Intel Core 14. generation, Intel Core 13. generation, Intel Core 12. generation, Intel Pentium Gold, Intel Celeron |
Funktioner
| Bundkort chipsæt | Intel B760 |
| Lydchip | Realtek Audio CODEC |
| Lyd-output kanaler | 8 kanaler |
| Motherboard form faktor | ATX |
Hukommelse
| Antal hukommelsesstik | 4 |
| Hukommelses slots type | DDR5 |
| Maksimal intern hukommelse | 256 GB |
| Maksimal intern hukommelse pr. slot | 64 GB |
| Hukommelseskanaler | To-kanals |
| ECC-kompatibilitet | Ja |
| Understøttede hukommelsesclock-hastigheder | 7600(O.C.), 7400(O.C.), 7200(O.C.), 7000(O.C.), 6800(O.C.), 6600(O.C.), 6400(O.C.), 6200(O.C.), 6000(O.C.), 5800(O.C.), 5600(O.C.), 5400(O.C.), 5200(O.C.), 4800, 4000 MT/s |
Præstation
| On-board grafikkort | Intel HD Graphics |
Bagpanel I/O porte
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Antal USB 3.2 Gen 2x2 type-C-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 1 |
| Antal USB 2.0-porte | 4 |
Netværk
| LAN Kontroller | Realtek GbE LAN chip |
| Ethernet LAN | Ja |
Udvidelsessokler
| PCI Express x16 (Gen 5.x) slots | 1 |
| PCI Ekspres x16 (Gen 3.x) slots | 4 |
| Antal M.2 (M) slots | 2 |
Lagring controllers
| RAID-niveauer | 0, 1, 5, 10 |
Intern I/O
| Antal SATA III-stik | 4 |
Vægt & størrelser
| Bredde | 305 mm |
| Dybde | 244 mm |