ASRock Bundkort - AMD A620A - Sokkel AM5 - Micro ATX - DDR5 - 2,5 Gigabit Ethernet
256 GB - 3x M.2 - 2x SATA
BIOS
| BIOS-type | AMI UEFI |
| Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 244,0 mm |
| Dybde | 244,0 mm |
Processor
| Processor sokkel | Sokkel AM5 |
| Kompatibel processor serie | AMD Ryzen 7000, AMD Ryzen 8000, AMD Ryzen 9000 |
Funktioner
| Bundkort chipsæt | AMD A620A |
| Lydchip | Realtek ALC897 |
| Lyd-output kanaler | 7,1 kanaler |
| Motherboard form faktor | Micro ATX |
Hukommelse
| Antal hukommelsesstik | 4 |
| Hukommelses slots type | 288-pin DIMM |
| Maksimal intern hukommelse | 256 GB |
| Understøttede hukommelsestyper | DDR5 |
| ECC-kompatibilitet | Ja |
| Ikke-fejlkorrigerende kode | Ja |
| Hukommelseskanaler | To-kanals |
Præstation
| Hukommelsesbåndbredde (maks.) | 7200 MT/s |
Udvidelsessokler
| PCI Express x16 (Gen 4.x) slots | 1 |
| PCI Ekspres x16 (Gen 3.x) slots | 1 |
| Antal M.2 (M) slots | 3, 1 |
Intern I/O
| Antal SATA III-stik | 2 |
Lagring controllers
| RAID-niveauer | 0, 1, 10 |
Andre funktioner
| PCU Ekspres x4 (Gen 3.x) slots | 1 |
Netværk
| LAN Kontroller | Dragon RTL8125BG |
| Ethernet-grænsefladetype | 2,5 Gigabit Ethernet |
Bagpanel I/O porte
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2,1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1,4 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 3 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 1 |
| Antal USB 2.0-porte | 4 |