DIGITUS
strøminjektor - 8-port Gigabit Ethernet, 802.3bt - 250 Watt
Netværk
| Ethernet-grænsefladetype | Hurtigt ethernet, Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Netværksstandarder | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3bt |
Funktioner
| Produktfarve | Grå |
| Plug and play | Ja |
| Maksimal driftstilstand | 100 m |
| LED-indikatorer | Ja |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 16 |
| RJ-45 indgangs-porte | 8 |
| RJ-45 udgangs-porte | 8 |
Strømstyring
| Power over Ethernet (PoE) spænding | 54 V |
| Udgangseffekt | 85 W |
| Indgangsspænding | 100 - 240 V |
| Indgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 250 W |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 90 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -10 - 70 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 275 mm |
| Dybde | 200 mm |
| Højde | 44 mm |
Emballage indhold
| Antal produkter inkluderet | 1 stk |
| Strømledning inkluderet | Ja |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 280 mm |
| Pakkedybde | 95 mm |
| Pakkehøjde | 340 mm |
| Pakkevægt | 2,69 kg |
Logistik data
| Toldproduktkode (TARIC) | 8517620000 |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 350 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 300 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 500 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 13,4 kg |
| Ydre emballage volumen | 52500 cm³ |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 5 stk |