Delock
lagringskontrol - mSATA - USB 3.0
Porte & Grænseflader
| Værtsgrænseflade | USB Type-A |
| Output-grænseflade | mSATA |
Design
| Intern | Ingen |
| Hot-swap | Ja |
Funktioner
| Dataoverførselshastighed (maks.) | 5 Gbit/sek. |
| Plug and play | Ja |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 8, Windows 8.1 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 10.9 Mavericks |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 42 mm |
| Dybde | 76 mm |
| Højde | 7 mm |
Emballeringsdata
| Pakketype | Kasse |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733020 |