PocketBook Verse Lite e-bog-læser Berøringsskærm 8 GB Wi-Fi Grå
Display
| Skærm diagonal | 15,2 cm (6") |
| Berøringsskærm | Ja |
| Teknologi | E blæk carta |
| Farve | Nej |
| Skærmopløsning | 758 x 1024 pixel |
Filformater
| Understøttede dokumentformater | ACSM, AZW, AZW3, CBR, CBZ, CHM, DOC, DOCX, DjVu, EPUB, FB2, FB2.ZIP, HTM, HTML, MOBI, PDF, PRC, RTF, TXT |
| Understøttede billedformater | BMP, JPEG, PNG, TIFF |
Processor
| Indbygget processer | Ja |
| Processorkerner | 2 |
Hukommelse
| Intern lagerkapacitet | 8 GB |
| RAM kapacitet | 512 MB |
Porte & Grænseflader
| USB-stik type | USB Type-C |
| Wi-Fi | Ja |
Funktioner
| Ordbog | Ja |
Design
| Produktfarve | Grå |
Software
| Version af operativsystem | 3,10,65 |
| Operativsystem installeret | Linux |
| Medfølgende software | Book store, Library, Dictionary, Browser, Gallery, Calculator, Notes, RSS News, Chess, Klondike, Scribble, Sudoku, PocketBook Cloud, ReadRate, Dropbox, Send-to-PocketBook |
Strømstyring
| Batteriteknologi | Lithium polymer (LiPo) |
| Batterikapacitet | 1000 mAh |
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
| Nødvendig opladningseffekt (maks.) | 33 W |
| Nødvendig opladningseffekt (min) | 10 W |
Vægt & størrelser
| Vægt | 170 g |
| Højde | 156 mm |
| Dybde | 7,6 mm |
| Bredde | 108 mm |
Emballage indhold
| Antal pr. pakke | Ja |
| AC-adapter inkluderet | Nej |
