PocketBook InkPad 4 e-bog-læser Berøringsskærm 32 GB Wi-Fi Sølv
Display
| Skærm diagonal | 7.8" |
| Berøringsskærm | Ja |
| Teknologi | E blæk carta |
| Farve | Nej |
| Niveauer i gråtoneskala | 16 |
| Skærmopløsning | 1404 x 1872 pixel |
| Baggrundsbelysning | Ja |
Filformater
| Understøttede dokumentformater | ACSM, AZW, AZW3, CBR, CBZ, CHM, DOC, DOCX, DjVu, EPUB, EPUB DRM, FB2, FB2.ZIP, HTM, HTML, MOBI, PDF, PDF DRM, PRC, RTF, TXT |
| Understøttede lydformater | M4A, M4B, MP3, OGG |
| Understøttede billedformater | BMP, JPEG, PNG, TIFF |
Processor
| Indbygget processer | Ja |
| Processorkerner | 2 |
Hukommelse
| Intern lagerkapacitet | 32 GB |
| RAM kapacitet | 1000 MB |
Porte & Grænseflader
| USB-stik type | USB Type-C |
| Udgang til hovedtelefoner | Nej |
| Tilslutning af hovedtelefoner | 3,5 mm |
| Bluetooth | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth-version | 4.0 |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
Funktioner
| Dækselsensor | Ja |
| Menusprog | Engelsk |
| Ordbog | Ja |
| Tekst-til-tale-besked læser | Ja |
| Ordbog sprog | Engelsk, Spansk, Fransk, GER, Ungarsk, Italiensk, Polsk, Russisk, Slovakisk, Svensk, Ukrainsk |
Design
| Produktfarve | Sølv |
| Vandafvisende | Ja |
Software
| Operativsystem installeret | Linux |
| Version af operativsystem | 3,10,65 |
Strømstyring
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterikapacitet | 2000 mAh |
Vægt & størrelser
| Vægt | 265 g |
| Højde | 189.5 mm |
| Dybde | 7.95 mm |
| Bredde | 134 mm |
