Newland
terminal til indsamling af data
Display
| Skærm diagonal | 14 cm (5.5") |
| Skærmopløsning | 720 x 1440 pixel |
| Berøringsteknologi | Multi-touch |
| Berøringsskærm | Ja |
| Berøringsskærmstype | Kapacitiv |
| Skærmens lysstyrke | 400 cd/m² |
| Skærm glas type | Gorilla Glass |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 4 GB |
| Flash-hukommelse | 64 GB |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 256 GB |
Processor
| Processorfrekvens | 2,2 GHz |
| Antal kerner | 8 |
Netværk
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Wi-Fi-bånd | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.2 |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Ja |
| SIM-korttype | NanoSIM |
| Datanetværk | CDMA, EVDO, LTE, WCDMA |
| 4G standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
| Understøttede GSM-bånd | 800,850,900 MHz |
GPS ydelse
| GPS (satellit) | Ja |
| Assisteret GPS (A-GPS) | Ja |
| GLONASS | Ja |
| BeiDou | Ja |
| Galileo | Ja |
Kamera
| Indbygget kamera | Ja |
| Bagerste kamera opløsning (numerisk) | 13 MP |
| Front kamera | Ja |
| Front kamera opløsning (numerisk) | 5 MP |
| Autofokus | Ja |
| Indbygget flash | Ja |
Lyd
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Antal mikrofoner | 2 |
| Støjreducerende effekt | Ja |
| Højttalere | Mono |
| Højttalereffekt | 1 W |
Præstation
| Produktfarve | Sort |
| Stregkodelæser | Ja |
| RFID-læser | Ja |
| Scanner type | 1D/2D |
| Understøtter lineær (1D) stregkoder | AIM-128, Codabar, Code 128, Code 39, Code 93, EAN 128, EAN-13, EAN-8, ISBN, ISSN, ITF-6, Industrial 25, MSI-Plessey, Matrix 2 of 5, Plessey, Standard 2 of 5, UPC-A, UPC-E |
| Understøtter matrix (2D) stregkoder | Aztec Code, Chinese Sensible Code, Sammensatte koder, Data matrix, Dot Code A, MaxiCode, Micro QR Code, PDF417, QR Code |
| Telefonfunktion | Ja |
| MMS (Multimedia Message Service) | Ja |
| Google Mobile Services (GMS) understøttet | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP65 |
| Stødsikker | 150 cm; Ja |
Sensorer
| Sensor for omgivende lys | Ja |
| Nærhedssensor | Ja |
| Sensor med høj tyngdekraft | Ja |
| Gyroskop | Ja |
Software
| Operativsystem installeret | Android 13 |
Strømstyring
| Batterikapacitet | 10000 mAh |
| Hurtig opladning | Ja |
| Indgangsspænding for vekselstrømsadapter | 100 - 240 V |
| Frekvens for vekselstrømsadapter | 50 - 60 Hz |
Vægt & størrelser
| Vægt | 665 g |
| Bredde | 86 mm |
| Dybde | 168 mm |
| Højde | 149 mm |
Driftsbetingelser
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Driftstemperatur (T-T) | -20 - 55 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
Emballage indhold
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | USB Type-C |