Mediaplayer Amazon Kindle Colorsoft Signature
Display
| Skærm diagonal | 17,9 cm (7.05") |
| Berøringsskærm | Ja |
| Farve | Ja |
Filformater
| Understøttede dokumentformater | AZW, DOC, DOCX, EPUB, HTML, MOBI, PDF, PRC, RTF, TXT |
| Understøttede lydformater | AAX |
| Understøttede billedformater | BMP, GIF, JPEG, PNG |
Processor
| Indbygget processer | Ja |
| Processormodel | MediaTek MT8113S |
| Processorfrekvens | 2000 MHz |
Hukommelse
| Intern lagerkapacitet | 32 GB |
| RAM kapacitet | 1000 MB |
Porte & Grænseflader
| Grænsefladetype | USB 2.0 |
| Bluetooth | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth-version | 5.0 |
Design
| Produktfarve | Sort |
Strømstyring
| Batterilevetid (maks.) | 500 t |
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterikapacitet | 2310 mAh |
| Nødvendig opladningseffekt (maks.) | 7,5 W |
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
| Nødvendig opladningseffekt (min) | 1,5 W |
Vægt & størrelser
| Vægt | 218 g |
| Højde | 7,83 mm |
| Dybde | 176,7 mm |
| Bredde | 127,6 mm |
| Pakkebredde | 31,7 mm |
| Pakkedybde | 172,5 mm |
| Pakkehøjde | 202 mm |
| Pakkevægt | 460 g |
Emballage indhold
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| AC-adapter inkluderet | Ingen |
Logistik data
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 216,5 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 3,1 kg |
| Oprindelsesland | Kina |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 192 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 241 mm |
Batteri
| Antal battericeller | 1 |
| Batteriets vægt | 36,5 g |