Amazon Kindle Paperwhite Signature Edition 32GB 2024 Metallic Black
Display
| Skærm diagonal | 17,8 cm (7") |
| Berøringsskærm | Ja |
| Teknologi | E papir |
| Niveauer i gråtoneskala | 16 |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Baggrundsbelysning | Ja |
Filformater
| Understøttede dokumentformater | AZW, AZW3, DOC, DOCX, EPUB, HTML, MOBI, PDF, RTF, TXT |
| Understøttede lydformater | AAX |
| Understøttede billedformater | BMP, GIF, JPEG, PNG |
Hukommelse
| Intern lagerkapacitet | 32 GB |
| Intern hukommelse | 32 GB |
Porte & Grænseflader
| USB-stik type | USB Type-C |
| Bluetooth | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
Funktioner
| Rotation | Ingen |
| Tekst-til-tale-besked læser | Ja |
Design
| Produktfarve | Sort, Metallic |
| Vandafvisende | Ja |
Strømstyring
| Batterilevetid (maks.) | 2016 t |
| Opladningstid for batteri | 2,5 t |
Vægt & størrelser
| Vægt | 214 g |
| Højde | 176,7 mm |
| Dybde | 7,8 mm |
| Bredde | 127,5 mm |
| Pakkebredde | 134 mm |
| Pakkedybde | 240 mm |
| Pakkehøjde | 18 mm |
| Pakkevægt | 324 g |
Emballage indhold
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Kabler inkluderet | USB Type-C |
| Hurtig start guide | Ja |
Tekniske detaljer
| Garantiperiode | 1 År |
| Introduktionsår | 2024 |
