ASUS NUC 14 Pro Tall Kit
mini PC - AI Ready - Core Ultra 7 155H 1.4 GHz - 32 GB 1 TB
| Type | Personal computer - AI Ready; 1 x SATA; Intet optisk drev |
| Produktmodel | Mini PC |
| Farve | Sort |
| CPU | Intel Core Ultra 7 (Serie 1) 155H |
| Clock-frekvens | 1.4 GHz (P-kerne) / 2.5 GHz (E-kerne) |
| Max Turbo Speed | 4.8 GHz (P-kerne) / 3.8 GHz (E-kerne) |
| Antal kerner | 16-core |
| Antal CPU'er | 1 |
| Maks. antal CPU'er | 1 |
| Processor, hovedegenskaber | Intel Smart Cache |
| Installeret størrelse | 24 MB; 32 GB (installeret) / 48 GB (maks.) |
| Cache pr. processor | 24 MB |
| Teknologi | DDR5 SDRAM |
| Effektiv hukommelseshastighed | 5600 MHz |
| Vurderet hukommelseshastighed | 5600 MHz |
| Model | SO DIMM 262-PIN |
| Holdere | 2 (Total) / 0 (ubrugt); 1 M.2 Card - 2280 ¦ 1 M.2 Card - 2242 |
| Konfigureringsegenskaber | 2 x 16 GB |
| Kapacitet | 1 TB |
| Controller-grænsefladetype | SATA 6Gb/s |
| Monitortype | Ingen. |
| Grafik-processor | Intel Arc Graphics |
| Video-interfaces | HDMI |
| Ethernet Controller | Intel I219-LM, I226-V |
| Trådløs LAN understøttelse | Ja |
| Trådløs NIC | Intel Wi-Fi 6E AX 211 |
| Dataforbindelsesprotokol | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6E), IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, Bluetooth 5.3, Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet |
| Båse | 1 intern 2.5" |
| Interface | 3 x USB 3.2 Gen 2 (2 front, 1 bag) ¦ 2 x Thunderbolt 4/USB4/DisplayPort (2 bagtil) ¦ 2 x HDMI (2 bagtil) ¦ 1 x LAN (2.5Gigabit Ethernet) (1 bagtil) ¦ 1 x USB-C 3.2 Gen 2x2 (1 front) ¦ 1 x USB 2.0 (1 bagtil) |
| Tyveri/Indtrængningsbeskyttelse | Sikkerhedslåseåbning (kabellåse solgt separat) |
| Sikkerhedsåbningstype | Kensington-sikkerhedsåbning |
| Enhedstype | Strømforsyningsadapter |
| Strømforsyning | 90 Watt |
| Med OS | Windows 11 Pro |
| Bredde | 11.7 cm |
| Dybde | 11.2 cm |
| Højde | 5.4 cm |
| Vægt | 600 g |