ASUS NUC 14 Pro Kit RNUC14RVHU700000I
mini PC Core Ultra 7 155H 1.4 GHz - 0 GB - ingen HDD
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel Core Ultra 7 |
| Processorgeneration | Intel Core Ultra (Serie 1) |
| Processormodel | 155H |
| Processorkerner | 16 |
| Processortråde | 8 |
| Processor boost frekvens | 4,8 GHz |
| Performance-kerner | 6 |
| Effektive kerner | 8 |
| Kerner med lav strømeffektivitet | 2 |
| Ydelseskerne maksimal turbofrekvens | 4,8 GHz |
| Effektiv kerne maksimal turbofrekvens | 3,8 GHz |
| Kerne med lav strømeffektivitet maksimal turbofrekvens | 2,5 GHz |
| Basisfrekvens af performancekerne | 1,4 GHz |
| Basisfrekvens af effektiv kerne | 0,9 GHz |
| Kerner med lav strømeffektivitet Basisfrekvens | 700 MHz |
| Indbygget processer | Ja |
| Processor-cache | 24 MB |
| Fejlkorrigerende kode understøttet af processor | Ingen |
Hukommelse
| Hukommelses slots type | SO-DIMM |
| Antal hukommelsesstik | 2 |
| Understøttede hukommelsesclock-hastigheder | 5600 MHz |
| Understøttede hukommelsestyper | DDR5-SDRAM |
| Maksimal intern hukommelse | 96 GB |
Lagring
| Understøttet datalagringsdrev typer | HDD & SSD |
| Understøttede lagerdisk størrelser | M.2,2.5 |
| SSD-formfaktor | M.2 |
| NVMe | Ja |
Grafik
| On-board grafikkort | Ja |
| Grafikadapter familie | Intel |
| On-board grafikkort, model | Intel Arc Graphics |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
Netværk
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| WLAN-controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| Ethernet LAN | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.3 |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 3 |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Thunderbolt 4 porte antal | 2 |
| DC-in-stik | Ja |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Kølingstype | Aktiv |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Produkttype | Mini PC barebone |
Software
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 11 |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
Strømstyring
| Strømforsyningstype | Ekstern AC-adapter |
Vægt & størrelser
| Bredde | 144 mm |
| Dybde | 112 mm |
| Højde | 54 mm |
| Vægt | 570 g |