Acer Predator Orion 5000 U7/32GB/2TBSSD/W11H/PC
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel Core Ultra 7 |
| Processorgeneration | Intel Core (Series 2) |
| Processormodel | 265F |
| Processorkerner | 20 |
| Processortråde | 20 |
| Processorfrekvens | 5,3 GHz |
| Performance-kerner | 8 |
| Effektive kerner | 12 |
| Ydelseskerne maksimal turbofrekvens | 5,2 GHz |
| Effektiv kerne maksimal turbofrekvens | 4,6 GHz |
| Basisfrekvens af performancekerne | 2,4 GHz |
| Basisfrekvens af effektiv kerne | 1,8 GHz |
| Processor-cache | 30 MB |
| Processor cache type | Smart cache |
| Processor base power | 65 W |
| Maksimal turbokraft | 182 W |
Neural processor-enhed (NPU)
| Neural processor-enhed (NPU) | Intel AI Boost |
| Samlet processorydelse op til | 25 TOPs |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 32 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 128 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 2 x 16 GB |
| Hukommelsesur hastighed | 6000 MHz |
| Hukommelseskanaler | To-kanals |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 2 TB |
| Lagermedie | SSD |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 2 TB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 2 TB |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express |
| SSD-formfaktor | M.2 |
Grafik
| Diskret grafikadapter | Ja |
| Producent af diskret GPU-udstyr | NVIDIA |
| On-board grafikkort | Ingen |
| Diskret grafikadaptermodel | NVIDIA GeForce RTX 5070 |
| Diskret grafikadapterhukommelse | 12 GB |
| Diskret grafikhukommelsestype | GDDR7 |
| On-board grafikkort, model | Ikke tilgængelig |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.3 |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 2.0-porte | 4 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 3 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal DisplayPorts | 3 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Antal USB-porte for | 4 |
| Antal USB-porte bag | 5 |
| Antal lydporte bagtil | 3 |
| Antal lydporte foran | 2 |
Udvidelsessokler
| PCI Express x16 slots | 1 |
Design
| Kabinettype | Desktop |
| Produktfarve | Sort |
| Oprindelsesland | Kina |
Præstation
| Markedspositionering | Spil |
| Produkttype | PC |
Software
| Operativsystemets arkitektur | 64-bit |
| Operativsystem installeret | Windows 11 Home |
Strømstyring
| Strømforsyning | 800 W |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | BSMI, CB, CE, Federal Communications Commission (FCC), RoHS |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
Vægt & størrelser
| Bredde | 219 mm |
| Dybde | 485 mm |
| Højde | 504,8 mm |
| Vægt | 18,5 kg |
| Pakkebredde | 329 mm |
| Pakkedybde | 665 mm |
| Pakkehøjde | 587 mm |
Emballage indhold
| Mus inkluderet | Ja |
| Tilslutning til mus | Ledningsført |
| Tilslutning til tastatur | Ledningsført |
| Tastatur inkluderet | Ja |
Display
| Skærm inkluderet | Ingen |
Andre funktioner
| Garantiperiode | 2 År |