[upcycle it] Apple MacBook Air 2020 (GRADE A)
Apple M M1 Laptop 33,8 cm (13.3") 8 GB 256 GB SSD Wi-Fi 6 (802.11ax) macOS Big Sur Nordisk Grå
Bærbar inkl. Trådløs mus
=
Før
5.567,-
DKK
SPAR
991,-
DKK
4.576,-
DKK
(3.660,80 ekskl. moms)
Design
| Produkttype | Laptop |
| Produktfarve | Grå |
| Formfaktor | Muslingeskal |
| Introduktionsår | 2020 |
| Renoveret | Ja |
| Renoveret klasse | Grade A |
| Originalt mærkenavn | Apple |
Display
| Skærm diagonal | 33,8 cm (13.3") |
| Skærmopløsning | 2560 x 1600 pixel |
| Berøringsskærm | Ingen |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Naturligt aspektforhold | 16:10 |
Processor
| Processorproducent | Apple |
| Processorserie | Apple M |
| Processorgeneration | 1st Generation Apple M |
| Processormodel | M1 |
| Processorkerner | 8 |
Neural processor-enhed (NPU)
| Neural processor-enhed (NPU) | Apple Neural Engine (ANE) |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 8 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 8 GB |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 256 GB |
| Lagermedie | SSD |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 256 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 256 GB |
| Optisk drevtype | Ingen |
Grafik
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| Producent af indbygget GPU | Apple |
| On-board grafikkort | Ja |
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| Indbygget grafikadapterfamilie | Apple |
| On-board grafikkort, model | Apple GPU |
Kamera
| Front kamera | Ja |
Netværk
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Mobil netværksforbindelse | Ingen |
| Bluetooth | Ja |
Porte & Grænseflader
| Antal USB4 Gen 3x2-porte | 2 |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
Tastatur
| Numerisk tastatur | Ingen |
| Tastatursprog | Nordisk |
Software
| Operativsystem installeret | macOS Big Sur |
Strømstyring
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 304,1 mm |
| Dybde | 212,4 mm |
| Højde (front) | 4,1 mm |
| Højde (bagside) | 1,61 cm |
| Vægt | 1,29 kg |
