Produkt nr: 90IG09Y0-MO9C00
EAN: 4711387880555
Varenummer: F25320745
billigst-pricerunner
ASUS ROG STRIX GS-BE18000
ASUS ROG STRIX GS-BE18000
Producent: ASUS
Produkt nr: 90IG09Y0-MO9C00
EAN: 4711387880555
Varenummer: F25320745
På lager hos leverandør - leveringstid: 4-8 hverdage
(2.169,60 ekskl. moms)
Producent: ASUS
Produkt nr: 90IG09Y0-MO9C00
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Fremtidssikret netværk til gaming og streaming
Wi-Fi 7 med 2.5 Gigabit Ethernet tilslutning
  • Hurtig dataoverførsel via 2.5 Gigabit Ethernet LAN interfaces
  • Effektiv databehandling med en 4-kernet processor på 2000 MHz
  • Stor hukommelseskapacitet med 2048 MB DDR4 intern hukommelse
  • Optimeret signalspredning via 8 interne antenner i et 4x4 design
  • Stabil forbindelse til mange enheder takket være MU-MIMO teknologi
  • Fleksibel netværksudvidelse med Intelligent Mesh teknologi
  • Avanceret sikkerhed med omfattende VPN-understøttelse inklusiv WireGuard og Open VPN
Installation og kompatibilitet
WAN-forbindelse
Ethernet WAN Ja
DSL WAN Nej
SIM-kort slot Nej
WAN forbindelsestype RJ-45
Trådløse LAN funktioner
Wi-Fi-bånd Tri-band (2,4 GHz/5 GHz/6 GHz)
Bedste Wi-Fi standard Wi-Fi 7 (802.11be)
WLAN dataoverførselshastighed (maks) 11529 Mbit/s
WLAN dataoverførselshastighed (første bånd) 688 Mbit/s
WLAN dataoverførselshastighed (anden bånd) 5764 Mbit/s
WLAN dataoverførselshastighed (tredje band) 11529 Mbit/s
Modulation 4096-QAM, OFDMA
Netværk
Ethernet LAN Ja
Ethernet LAN-grænsefladetype 2.5 Gigabit Ethernet
Ethernet LAN-datahastigheder 10,100,1000,2500 Mbit/s
Kabelteknologi 10/100/1000Base-T(X)
Port udløsning Ja
Portvideresendelse Ja
Dynamisk DNS (DDNS) Ja
Understøttelse af Samba (opbevaring) Ja
VPN-server Ja
Porte & Grænseflader
Ethernet LAN-porte (RJ-45) 7
USB-port Ja
Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte Ja
Administrationsfunktioner
Servicekvalitet support (QoS) Ja
Wake-on-LAN klar Ja
Knap til nulstilling Ja
WPS trykknap Ja
Intelligent gitterteknologi Ja
MU-MIMO-teknologi Ja
Sikkerhed
Sikkerhedsalgoritmer OWE, SSH, SSID, WPA, WPA2, WPA3-Enterprise, WPA3-Personal, WPS
Firewall Ja
Planlægningsadgang Ja
Forældrekontrol Ja
Filtrering Ja
Filtrering af MAC-adresser Ja
MAC adresselabel 64 entries
System hændelseslog Ja
Understøttelse af DMZ Ja
Netværk adresse-oversættelse (NAT) Ja
Protokoller
DHCP-server Ja
Design
Produktfarve Sort
LED-indikatorer LAN, Strøm, WAN, WLAN
Tænd-/slukkontakt Ja
Produkttype Bordplade router
Emballage indhold
Antenne inkluderet Ja
Antenne
Antennedesign Intern
Antenne type 4x4
Antenner, antal 8
Funktioner
Indbygget processer Ja
Processorfrekvens 2000 MHz
Processorkerner 4
Intern hukommelsestype DDR4
Intern hukommelse 2048 MB
Flashhukommelse 256 MB
Firmware kan opgraderes Ja
Strømstyring
Strømkilde type Vekselstrøm, DC
Vekselstrømsindgangsspænding 110 - 240 V
Vekselstrømsindgangsfrekvens 50/60 Hz
Udgangsspænding 12 V
Udgangsstrøm 5 A
Vægt & størrelser
Dybde 225 mm
Bredde 90 mm
Højde 225 mm
Vægt 927,5 g
Emballeringsdata
Pakkebredde 306 mm
Pakkedybde 102 mm
Pakkehøjde 236 mm