ASUS NUC 14 Pro+ RNUC14RVSU5068A2I
mini PC - AI Ready - Core Ultra 5 125H 1.2 GHz - 16 GB - SSD 512 GB
Producent: ASUS
Produkt nr: 90AS0061-M001Y0
EAN: 4711387729861
Varenummer: F25055630
billigst-pricerunner
Producent: ASUS
Produkt nr: 90AS0061-M001Y0
EAN: 4711387729861
Varenummer: F25055630
På lager hos leverandør - leveringstid: 4-8 hverdage
(6.344,80 ekskl. moms)
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Processor
Processorproducent Intel
Processorgeneration Intel Core Ultra (Serie 1)
Processorserie Intel Core Ultra 5
Processormodel 125H
Processorkerner 14
Processortråde 18
Processor boost frekvens 4.5 GHz
Performance-kerner 4
Effektive kerner 8
Kerner med lav strømeffektivitet 2
Ydelseskerne maksimal turbofrekvens 4.5 GHz
Effektiv kerne maksimal turbofrekvens 3.6 GHz
Kerne med lav strømeffektivitet maksimal turbofrekvens 2.5 GHz
Basisfrekvens af performancekerne 1.2 GHz
Basisfrekvens af effektiv kerne 0.7 GHz
Kerner med lav strømeffektivitet Basisfrekvens 700 MHz
Processor-cache 18 MB
Processor cache type Smart cache
Maksimal turbokraft 115 W
Processor base power 28 W
Neural processor-enhed (NPU)
Neural processor-enhed (NPU) Intel AI Boost
Maksimal frekvens NPU 1.4 GHz
Understøttelse af sparsomhed Ja
Understøttelse af Windows Studio-effekter Ja
AI-softwareframeworks understøttet af NPU DirectML, ONNX RT, OpenVINO, Windows ML
Hukommelse
Intern hukommelse 16 GB
Maksimal intern hukommelse 96 GB
Intern hukommelsestype DDR5-SDRAM
Hukommelseslayout (slots x størrelse) 2 x 8 GB
Hukommelsesstik 2x SO-DIMM
Hukommelsesur hastighed 5600 MHz
Lagring
Samlet lagringskapacitet 512 GB
Lagermedie SSD
Optisk drevtype Nej
Samlet kapacitet for SSD'er 512 GB
Antal installerede SSD'er Ja
SDD-kapacitet 512 GB
NVMe Ja
SSD-grænsefladetype PCI Express 4.0
SSD-formfaktor M.2
Grafik
Diskret grafikadapter Nej
On-board grafikkort Ja
Diskret grafikadaptermodel Ikke tilgængelig
4 Intel
Indbygget grafikadapterfamilie Intel Arc Graphics
On-board grafikkort, model Intel Arc Graphics
Netværk
Ethernet LAN Ja
Ethernet LAN-datahastigheder 10,100,1000,2500 Mbit/s
Wi-Fi Ja
Bedste Wi-Fi standard Wi-Fi 6E (802.11ax)
Producent af WLAN-controller Intel
WLAN-controller model Intel Wi-Fi 6E AX211
Bluetooth Ja
Bluetooth-version 5.3
Porte & Grænseflader
Antal USB 2.0-porte Ja
Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte 3
Antal USB 3.2 Gen 2x2 type-C-porte Ja
Intel® Thunderbolt 4 Ja
Thunderbolt 4 porte antal 2
Antal HDMI-porte 2
HDMI-version 2.1
Ethernet LAN-porte (RJ-45) Ja
DC-in-stik Ja
Design
Kabinettype UCFF
Slot til kabellås Ja
Kabellåseslids type Kensington
Produktfarve Sølv
Præstation
Produkttype Mini PC
Software
Operativsystemets arkitektur 64-bit
Operativsystem installeret Windows 11
Strømstyring
Strømforsyning 120 W
Vægt & størrelser
Bredde 144 mm
Dybde 112 mm
Højde 41 mm