ACR1281 RS232 READER DUAL
Funktioner
| Produkttype | Universel smartcard-læser |
| Anvendelsesområde | Adgangskontrol, Banker og betalinger, Sundhed |
| Software opgraderbar | Ja |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Kabellængde | 1,5 m |
Porte & Grænseflader
| Grænseflade | RS-232 |
| Understøttede protokoller | ISO 14443-4 Compliant Card, T=CL MIFARE® Classic Card, T=CL |
| Overholdelse af branchestandarder | ISO 14443 A & B Parts 1-4 ISO 7816 Class A, B, C (5 V, 3 V, 1.8 V) |
Strømstyring
| Strømkilde | USB |
| Driftsspænding | 5 V |
Driftsbetingelser
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 90% |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 60 °C |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 72 mm |
| Højde | 120,5 mm |
| Dybde | 20,4 mm |
| Vægt | 150 g |
Bæredygtighed
| Certificering | ISO 14443 ISO 7816 CE FCC RoHS |