Acer
mobilt hotspot - 5G LTE
WAN-forbindelse
| Ethernet WAN | Ingen |
Trådløse LAN funktioner
| Wi-Fi-bånd | Dual-band (2.4GHz + 5GHz or 2.4GHz + 6GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6E (802.11ax) |
Netværk
| Ethernet LAN | Ingen |
| Ethernet LAN-grænsefladetype | Ikke tilgængelig |
Mobilt netværk
| Generering af mobilnetværk | 5G |
| 4G standard | LTE |
| 5G-standard | NR |
| SIM-korttype | NanoSIM + eSIM |
Porte & Grænseflader
| USB-port | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 1 |
Administrationsfunktioner
| MIMO | Ja |
Design
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP68 |
| Indbygget skærm | Ja |
| Berøringsskærm | Ja |
| Produkttype | Bærbar router |
Antenne
| Antennedesign | Intern |
| Antenne type | 2x2 |
Funktioner
| Indbygget processer | Ja |
| Processorfrekvens | 2500 MHz |
| Processorkerner | 8 |
| Intern hukommelse | 4096 MB |
Strømstyring
| Strømkilde type | Batteri |
| Batterikapacitet | 8000 mAh |
| Batterilevetid (maks.) | 28 t |
Driftsbetingelser
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -10 - 60 °C |
Vægt & størrelser
| Vægt | 295 g |
| Dybde | 140 mm |
| Højde | 19,1 mm |
| Bredde | 86 mm |
Andre funktioner
| Indgangsstrøm | 3 A |
| Indgangsspænding | 5 V |