Avigilon Netværksovervågningskamera
Grå - microSDHC, microSDXC
Linsesystem
| Optisk zoom | 1 |
| Fast brændvidde | 2,95 mm; 2,95 mm |
| Mindste blænderåbnimg tal | 2,0; 2,0 |
| Objektivtype | Fast iris |
Billedsensor
| Sensortype | Progressive Scan CMOS; CMOS |
| Optisk sensorstørrelse | 4,8 x 2,7"; 25,4 / 2,8 mm (1 / 2,8 in) |
Billedkvalitet
| Billede sensor størrelse | 1/2,8" |
Video
| Maksimal opløsning | 1920 x 1080 pixel; 1920 x 1080 pixel |
| Billedhastighed | 30 fps; 30 fps |
| Fortrolighedspolitik maskering | Ja |
| Progressiv scanning | Ja |
| Understøttede grafikopløsninger | 720 x 480, 640 x 360, 512 x 288, 384 x 216 |
| Video komprimeringsformater | H.264, H.265, Motion JPEG |
| Videostreaming | Ja |
Kamera
| Minimumsbelysning | 0,005 lx; 0,01 Lux |
| 3D NR (støjreduktion) | Ja; Ja |
| Antal områder med Privacy-maskering | 64 |
| Maksimum billedhastighed | 25 fps |
| Kameraets lukkerhastighed | 1/8000 s |
Præstation
| Dag/nat funktion | Ja; Ja |
| Bredt dynamikområde (WDR) | Ja; Ja |
| Horisontalt synsfelt | 108°; 100° |
| Vertikalt synsfelt | 61°; 61° |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Understøttet placering | Indendørs |
Andre funktioner
| Bevægelsesopdagelsesfunktion | Ja; Ja |
| Højde | 63 mm; 63 mm |
| Bredde | 75 mm |
Porte & Grænseflader
| Ja; Ja | |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 100 Mbit/s |
Netværk
| Understøttede netværksprotokoller | ONVIF Profile S, T, G, M; IPv6, IPv4, HTTP, HTTPS, SOAP, DNS, NTP, RTSP, RTCP, RTP, TCP, UDP, IGMPv2, ICMP, DHCP, Zeroconf, HSTS, QoS, DSCP |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | Password protection, HTTPS, Digest authentication, 802.1x RADIUS; Password protection, HTTPS encryption, digest authentication, WS authentication, user access log, 802.1x port based authentication, FIPS 140-2 L1 |
Lagring
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 512 GB |
| Kompatible hukommelseskort | microSDHC, microSDXC; microSD/microSDHC/microSDXC |
| Indbygget kortlæser | Ja |
Strømstyring
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Strømforbrug (typisk) | 6 W; 6 W |
| Strømkilde type | PoE |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -10 - +50 °C; -10 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -30 - +70 °C; -30 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95%; 0 - 95% |
Vægt & størrelser
| Diameter | 75 mm |
| Dybde | 75 mm |
Design
| Formfaktor | Kuppel; Kuppel |
| Monteringstype | Loft/Væg |
| Produktfarve | Grå |
Funktioner
| Infrarød lys (IR) | Nej |
Emballeringsdata
| Husmateriale | Polycarbonat, Aluminium |