Avigilon Netværksovervågningskamera - 12 MP - IP66, IP67 - 22 m - PoE, DC
microSDHC,microSD,microSDXC
Video
| Samlet antal megapixels | 12 MP |
| Maksimal opløsning | 3520 x 3520 pixel; 12 pixel |
| Støjreduktion | Ja |
| Video komprimeringsformater | H.264, H.265, Motion JPEG; H.264, H.265 |
| Billedhastighed | 60 fps; 30 fps |
Billedsensor
| Optisk sensorstørrelse | 1 / 1,6"; 1 / 1,6 tommer |
| Sensortype | CMOS; CMOS |
| Progressiv scanning | Ja |
Kamera
| Minimumsbelysning | 0 lx |
| Synsfelt vinkel (FOV) | 182° |
| Objektivets synsvinkel, lodret | 182° |
Præstation
| Bredt dynamikområde (WDR) | Ja; Ja |
| Alarmindgang/-udgang | Ja |
| Certificering | Ja |
Linsesystem
| Brændviddeområde | 1,74 mm; 1,74 mm |
| Maksimale blænderåbning tal | 2 |
Funktioner
| Driftsmodus | Full feature, No Video Analytics, Dewarp video |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja; Ja |
| Nattesyn, afstand | 22 m; 22 m |
Porte & Grænseflader
| Mikrofonindgang | Ja |
Lagring
| Kompatible hukommelseskort | microSDHC,microSD,microSDXC |
| Flashhukommelse | 4000 MB |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Hurtigt ethernet |
| Understøttede netværksprotokoller | IPv4,IPv6,HTTP,HTTPS,SOAP,DNS,NTP,RTSP,RTCP,RTP,TCP,UDP,IGMP,ICMP,DHCP,Zeroconf,HSTS,DSCP; S, T, G, M |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | 802.1x RADIUS, HTTPS, Digest Authentication, FIPS 140-3, Secure Boot, Password protection, User access log |
| Bevægelsessensor (video) | Ja |
| Aktiv manipulering af alarm | Ja |
| Beskyttelse af privatlivets fred | 64 |
| Intelligent Video Surveillance (IVS) systemfunktioner | Ja |
Processor særlige funktioner
| Intel® sikkerhedsstart | Ja |
Strømstyring
| Strømforbrug (maks.) | 12 W |
| Strømkilde type | PoE, DC |
| DC indgangsspænding | 12 V |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 145,5 mm |
| Dybde | 145,5 mm |
| Højde | 71,3 mm |
| Vægt | 907 g |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -40 - 60 °C |
Design
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP66, IP67; IP66, IP67 |
| Formfaktor | Kuppel |
| Monteringstype | Udendørs |
| Produktfarve | Hvid |
| IK kode | IK10 |
Lyd
| Audiosporing | Ja |