StarTech.com Juniper RX-10KM-SFP Compatible SFP Module, 1000BASE-LX, 1GbE Single/Multi Mode MMF Fiber Optic Transceiver, 1GE Gigabit Ethernet SFP, LC Connector 10km, 1310nm, DDM, Mini GBIC

StarTech.com Juniper RX-10KM-SFP Compatible SFP Module, 1000BASE-LX, 1GbE Single/Multi Mode MMF Fiber Optic Transceiver, 1GE Gigabit Ethernet SFP, LC Connector 10km, 1310nm, DDM, Mini GBIC Lifetime Warranty (RX10KMSFPST) - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE

Producent: StarTech
Produktnummer: RX10KMSFPST
Varenummer: F20655058
Lifetime Warranty (RX10KMSFPST) - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE

(Automatisk oversat) RX10KMSFPST er et Juniper RX-550M-SFP-kompatibelt fibertransceivermodul, der er designet, programmeret og testet til at arbejde med Juniper-mærket switches og routere. Den leverer pålidelig 1 GbE-forbindelse over fiberkabler til 1000BASE-LX-kompatible netværk med en maksimal afstand på op til 10 km (6,2 mi).

Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
+5 stk. Fjernlager
Leveringstid: 5-6 hverdage
Mere leveringsinfo
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
1.606,- DKK
(1.284,80 ekskl. moms)
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
+5 stk. Fjernlager
Leveringstid: 5-6 hverdage
Mere leveringsinfo
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
Producent: StarTech
Produktnummer: RX10KMSFPST
Varenummer: F20655058
Produktbeskrivelse StarTech.com Juniper RX-10KM-SFP Compatible SFP Module, 1000BASE-LX, 1GbE Single/Multi Mode MMF Fiber Optic Transceiver, 1GE Gigabit Ethernet SFP, LC Connector 10km, 1310nm, DDM, Mini GBIC - Lifetime Warranty (RX10KMSFPST) - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul - LC-enkelttilstand/LC-multitilstand
Model Indstiksmodul
Kabeltype 1000Base-LX
Dataoverførselshastighed 1 Gbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Dataforbindelsesprotokol GigE
Maks. overføringsafstand 10 km
OEM-producentækvivalent delnummer Juniper RX-10KM-SFP
Producentgaranti Begrænset livtidsgaranti
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul
Model Indstiksmodul
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 1000Base-LX
Dataforbindelsesprotokol GigE
Dataoverførselshastighed 1 Gbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Maks. overføringsafstand 10 km
Egenskaber Digital Diagnostics Monitoring (DDM)
Interface 1 x Ethernet 1000Base-LX - LC-enkelttilstand/LC-multitilstand hun x 2
MTBF (forventet tid mellem fejl) 53,972,659 timer
Overensstemmelsesstandarder MSA
OEM-producentækvivalent delnummer Juniper RX-10KM-SFP
Service & Support Begrænset garanti - livstid