Panasonic Lumix H-FSA14140E
zoomobjektiv - 14 mm - 140 mm
Producent: Panasonic
Produkt nr: H-FSA14140E
EAN: 5025232896790
Varenummer: F21214899
billigst-pricerunner
Panasonic Lumix H-FSA14140E
Panasonic Lumix H-FSA14140E
Panasonic Lumix H-FSA14140E
Panasonic Lumix H-FSA14140E
Panasonic Lumix H-FSA14140E
Panasonic Lumix H-FSA14140E
Panasonic Lumix H-FSA14140E
Panasonic Lumix H-FSA14140E
Producent: Panasonic
Produkt nr: H-FSA14140E
EAN: 5025232896790
Varenummer: F21214899
På lager hos leverandør - leveringstid: 4-8 hverdage
(4.524,00 ekskl. moms)
Produkt nr: H-FSA14140E
Læs mere her
Få fantastiske billedeksempler med Panasonic Lumix H-FSA14140E
Køb nu og oplev de fantastiske billedeindstillinger
Linsesystem
Objektivstruktur (elementer/grupper) 14/12
Objektivets synsvinkel, vandret 75°
Brændviddeområde 14 - 140 mm
Nærmeste fokuseringsafstand 0,3 m
Maksimale blænderåbning tal 3,5
Antal asfæriske elementer 3
Antal membranblade 7
Brændvidde (svarende til 35 mm film) 28 - 280 mm
Mindste blænderåbnimg tal 22
Præstation
Antal ekstra-lav spredning (ED) elementer 2
Kameramærker kompatibilitet Panasonic
Modlysblænder Ja
Design
Produktfarve Sort
Støv-modstand Ja
Tekniske detaljer
Optisk zoom 10x
Vægt & størrelser
Længde 75 mm
Vægt 265 g
Diameter 6,7 cm
Filterstørrelse 58 mm