MSI Cubi NUC 1M 012BEU
mini PC Core 7 150U 1.8 GHz - 0 GB - ingen HDD
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel Core 7 |
| Processorgeneration | Intel Core (Series 1) |
| Processormodel | 150U |
| Processorkerner | 10 |
| Processortråde | 12 |
| Performance-kerner | 2 |
| Effektive kerner | 8 |
| Ydelseskerne maksimal turbofrekvens | 5,4 GHz |
| Effektiv kerne maksimal turbofrekvens | 4 GHz |
| Basisfrekvens af performancekerne | 1,8 GHz |
| Basisfrekvens af effektiv kerne | 1,2 GHz |
| Indbygget processer | Ja |
| Processor-cache | 12 MB |
Hukommelse
| Hukommelses slots type | SO-DIMM |
| Antal hukommelsesstik | 2 |
| Understøttede hukommelsesclock-hastigheder | 5200 MHz |
| Maksimal intern hukommelse | 64 GB |
| Understøttede hukommelsestyper | DDR5-SDRAM |
Lagring
| Understøttet datalagringsdrev typer | HDD & SSD |
| Understøttede lagerdisk størrelser | 2.5,M.2 |
| SSD-formfaktor | M.2 |
| Grænseflade til lagerdisk | M.2 |
| NVMe | Ja |
| Antal understøttede lagerdiske | 3 |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
Grafik
| On-board grafikkort | Ja |
| Grafikadapter familie | Intel |
| On-board grafikkort, model | Intel Iris Xe Graphics |
| Antal understøttede skærme | 4 |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
Netværk
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| WLAN-controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| Ethernet LAN | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth-version | 5.3 |
| Bluetooth | Ja |
| LAN Kontroller | Intel I226-V |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 4 |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 1.4b/2.1 |
| DVI-port | Ingen |
| Mikrofonindgang | Ingen |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| Thunderbolt 4 porte antal | 2 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| DC-in-stik | Ja |
Udvidelsessokler
| Antal M.2 (M) slots | 2 |
Design
| Kabinettype | 0.84L sized PC |
| Produktfarve | Sort |
| Kølingstype | Aktiv |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Husmateriale | Plast |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Produkttype | Mini PC barebone |
Præstation
| Motherboard form faktor | NUC |
| Bundkort chipsæt | Intel® SoC |
| Antal understøttede processorer | 1 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
Software
| Operativsystem installeret | Ingen |
Strømstyring
| Strømforsyningstype | Ekstern AC-adapter |
| Strømforsyning | 120 W |
Vægt & størrelser
| Bredde | 132,5 mm |
| Dybde | 135,6 mm |
| Højde | 50,1 mm |
| Vægt | 0,625 g |
| Pakkebredde | 205 mm |
| Pakkedybde | 220 mm |
| Pakkehøjde | 94 mm |
| Pakkevægt | 1,45 g |
Emballage indhold
| Strømledning inkluderet | Ja |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Hurtig start guide | Ja |
| Skærm inkluderet | Ingen |
| Mus inkluderet | Ingen |
| Tastatur inkluderet | Ingen |
Andre funktioner
| Oprindelsesland | Kina |
| Garantiperiode | 3 År |