Samsung LS27C364EAUXEN 27" skærm med LED baglys
Full HD - 1920x1080
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
1.306,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
1.276,-
DKK
(1.020,80 ekskl. moms)
Skærm inkl. arm beslag
=
1.436,-
DKK
(1.148,80 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 27" |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| HD-type | Fuld HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | VA |
| Berøringsskærm | Nej |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 250 cd/m² |
| Responstid | 4 ms |
| Målingstype af responstid | GTG (Gray to Gray) |
| Skærm form | Kurvet |
| Bedømmelse af skærmkrumning | 1800R |
| Understøttede grafikopløsninger | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Kontrastforhold (typisk) | 3000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 75 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16.7 millioner farver |
| Synlig størrelse, horisontal | 596.74 mm |
| Synlig størrelse, vertikal | 335.66 mm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 68 cm |
| Standard for farveskala | NTSC |
| Farveområde | 72% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Ja |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Spiltilstand | Ja |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10 |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Nej |
| Indbygget kamera | Nej |
Design
| Markedspositionering | Forbruger |
| Produktfarve | Sort |
| Aftageligt stativ | Ja |
| Farve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Nej |
| Antal VGA-porte (D-sub) | Ja |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | Ja |
| HDMI-version | 1.4 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 1.4 |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 75 x 75 mm |
| Højdejustering | Nej |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -2 - 22° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | E |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | Ikke tilgængelig |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 20 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 20 W |
| Strømforbrug (standby) | 0.3 W |
| Strømforbrug (maks.) | 25 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0.3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Strømforsyningstype | Ekstern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 1421538 |
| Årligt energiforbrug | 25 kWh |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80% |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 622.6 mm |
| Dybde (med stativ) | 214 mm |
| Højde (med stativ) | 458.6 mm |
| Vægt (med stativ) | 4.2 kg |
| Bredde (uden stativ) | 622.6 mm |
| Dybde (uden stativ) | 114.3 mm |
| Højde (uden stativ) | 367.2 mm |
| Vægt (uden stativ) | 3.7 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 687 mm |
| Pakkedybde | 442 mm |
| Pakkehøjde | 175 mm |
| Pakkevægt | 6.3 kg |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | HDMI |
| Strømkabellængde | 1.5 m |
Andre funktioner
| Garantiperiode | 2 År |
| Samsung Eye sparetilstand | Ja |
| Eco Saving Plus | Ja |
| Billedstørrelse | Ja |