Philips 65BDL3117P P-Line
65" LED-bagbelyst LCD paneldisplay - 4K - for digital skiltning
Display
| Paneltype | ADS |
| Skærm diagonal | 165,1 cm (65") |
| Skærmteknologi | ADS |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Skærmens lysstyrke | 750 cd/m² |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Responstid | 8 ms |
| Kontrastforhold (typisk) | 1200:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 500000:1 |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Pixel pitch | 0,372 x 0,372 mm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 164 cm |
| Understøttede grafikopløsninger | 640 x 480 (VGA), 720 x 400, 800 x 600 (SVGA), 1024 x 768 (XGA), 1152 x 864 (XGA+), 1152 x 870, 1280 x 1024 (SXGA), 1280 x 720 (HD 720), 1280 x 800 (WXGA), 1440 x 900, 1600 x 1200 (UXGA), 1680 x 1056, 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Tågehastighed | 25% |
| Understøttede videotilstande | 480p, 576p, 720p, 1080i, 1080p |
| Oprindelig opdateringshastighed | 60 Hz |
Porte & Grænseflader
| Antal HDMI-porte | 4 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal HDMI-indgangsporte | 3 |
| Antal HDMI-udgangsporte | 1 |
| DVI-port | Ja |
| Antal DVI-I-porte | 1 |
| Antal DisplayPorts | 2 |
| DisplayPorts indgang | 1 |
| DisplayPorts udgang | 1 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| USB-port | Ja |
| Antal USB-porte | 1 |
| USB version | 2.0 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Lyd (L, R) indgang | 1 |
| Lyd (L, R) udgang | 1 |
| RS-232C | Ja |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 20 W |
Design
| Produktdesign | Digital fladpaneldisplay |
| Understøttet placering | Indendørs |
| Orientering | Horisontal/vertikal |
| Produktfarve | Sort |
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 400 x 400 mm |
Præstation
| Formål | Detail |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| Antal OSD sprog | 18 |
| OSD-sprog | Arabisk, Forenklet kinesisk, Traditionelt kinesisk, Dansk, Tysk, Hollandsk, Engelsk, Spansk, Finsk, Fransk, Italiensk, Japansk, Norsk, Polsk, Portugisisk, Russisk, Svensk, Tyrkisk |
| Driftstimer (timer/dage) | 24/7 |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 50000 t |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 155 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 330 W |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 156 kWh |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
Computersystem
| Computersystem | Ingen |
| Indbygget processer | Ingen |
| Understøttede videoformater | H.264, M-JPEG, MPEG1, MPEG2, WMV3 |
| Understøttede lydformater | HEAAC / MPEG, AAC, AAC HE, MP3 |
| Understøttede billedformater | BMP, JPEG, PNG |
Vægt & størrelser
| Skærmbredde | 1462,3 mm |
| Skærm, dybde | 89,9 mm |
| Skærm, højde | 837,3 mm |
| Skærm, vægt | 27,8 kg |
Emballage indhold
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Batterier inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, RS-232 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
Godkendelser
| Certificering | CB, BSMI, EAC, EMF, VCCI, PSB, EnergyStar 8.0, ETL, EPA |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Wi-Fi | Ingen |
Sensorer
| Sensor for omgivende lys | Ja |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85285210 |
Tekniske detaljer
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
| Compliance-certifikater | CE, Federal Communications Commission (FCC) |
| Tastaturkontrol | Skjult Låsbar |
| Signalgennemsløjfning | DisplayPort / RS232 / HDMI / IR Loopthrough |
| Energibesparende funktioner | Smart Power |
| Tegllagt matrix | Up to 15 x 15 |
Andre funktioner
| Hurtig start guide | Ja |
| Pauseskærm | Ja |
| Kontrollerbart netværk | RS232/RJ-45 |
| Facet bredde | 1,49 cm |