Philips Evnia 3000 27M2N3800A/00 computerskærm 68,6 cm (27") 3840 x 2160 pixel 4K Ultra HD LCD Grå
Rengøringsspray til skærmen
1x
=
Gear4U Monitor Arm for desk
=
Display
| Skærm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | IPS |
| Berøringsskærm | Nej |
| Skærmens lysstyrke (spidsbelastning) | 450 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 350 cd/m² |
| Responstid | Ja |
| Målingstype af responstid | GTG (Gray to Gray) |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Flad |
| Understøttede grafikopløsninger | 1920 x 1080 (HD 1080), 3840 x 2160 |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Dynamisk kontrastforhold marketing navn | Mega Infinity DCR |
| Maksimal opdateringshastighed | 320 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| SmartResponse | 0,5 ms |
| Pixel pitch | 0,1554 x 0,1554 mm |
| Pixeltæthed | 163 ppi |
| Horisontal scanningsområde | 30 - 360 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 48 - 320 Hz |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | DisplayHDR 400 |
| DDC/CI | Ja |
| Tågehastighed | 25% |
| Overfladehårdhed | 3H |
| Farvedybde | 8 Bit |
| Standard for farveskala | Adobe RGB, DCI-P3, NTSC, sRGB |
| sRGB-dækning (typisk) | 130% |
| NTSC-dækning (typisk) | 110% |
| Adobe RGB dækning | 90% |
| Farveskala DCI-P3 | 95% |
| Vis sRGB | Ja |
Præstation
| Komponent video synkronisering | Separat synkronisering |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 4 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Grå |
| Farvenavn | Graphite |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Nej |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.1 |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 1.4/2.3 |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Nej |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 20° |
| Billede-i-billede | Ja |
| Plug and play | Ja |
| LED-indikatorer | Drift, Standby |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 25 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 45 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 25,65 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 2351763 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
| Driftshøjde | 0 - 3658 m |
| Ikke-drift højde | 3658 - 12192 m |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 614 mm |
| Dybde (med stativ) | 261 mm |
| Højde (med stativ) | 519 mm |
| Vægt (med stativ) | 5,6 kg |
| Bredde (uden stativ) | 614 mm |
| Dybde (uden stativ) | 85 mm |
| Højde (uden stativ) | 368 mm |
| Vægt (uden stativ) | 3,75 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 730 mm |
| Pakkedybde | 139 mm |
| Pakkehøjde | 455 mm |
| Pakkevægt | 8,33 kg |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, DisplayPort, HDMI |
| Brugervejledning | Ja |
Andre funktioner
| Brandspecifikke teknologier | Crosshair |
| Lav inputforsinkelse | Ja |
| Skyggekontrol | Ja |
| Billede-for-billede (PbP) | Ja |
| Udvendigt finish type | Tekstureret |
| MultiView | 2 Devices |
| (cdm) Software / funktion | Evnia Precision Center |
| LowBlue tilstand | Ja |
| EasyRead-tilstand | Ja |
| Philips SmartUniformity | 93 - 105% |
| Adaptiv synkronisering | Ja |
| Billedforbedring | SmartImage game |
| Compliance-certifikater | RoHS |
| Delta E | 2 |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 50000 t |
Genbrug af data
| Genanvendelige emballeringsmaterialer | 100% |
| Genbrugsplast | 85% |