LG UltraGear 27GS85QX-B skærm - LED baglys - 27" - AMD FreeSync, VESA Adaptive-Sync, NVIDIA G-SYNC Compatible - Nano IPS - 1ms
QHD 2560x1440
Rengøringsspray til skærmen
1x
1x
Whoosh! Screen Shine Go 30ml
=
Display
| Skærm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Skærmopløsning | 2560 x 1440 pixel |
| HD-type | Quad HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | Nano IPS |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Berøringsskærm | Nej |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 400 cd/m² |
| Responstid | Ja |
| Skærm form | Flad |
| Maksimal opdateringshastighed | 200 Hz |
| Skærm diagonal (metrisk) | 68,6 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | DisplayHDR 400 |
| Farveskala DCI-P3 | 98% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| NVIDIA G-SYNC-type | G-SYNC Compatible |
| AMD FreeSync | Ja |
| AMD FreeSync-type | FreeSync |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Ja |
| Spiltilstand | Ja |
Multimedie
| Indbygget kamera | Nej |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Sort |
| Farve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| Antal DisplayPorts | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Slot til kabellås | Nej |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 11 cm |
| Akse | Ja |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 15° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 26 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 60 kWh |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |