EIZO FlexScan EV2410R-BK skærm - LED baglys - 24.1" - IPS - 5ms
WUXGA 1920x1200
Producent: Eizo
Produkt nr: EV2410R-BK
EAN: 4995047069799
Varenummer: F25304549
billigst-pricerunner
EIZO FlexScan EV2410R-BK skærm &#45 LED baglys &#45 24.1" &#45 IPS &#45 5ms
Producent: Eizo
Produkt nr: EV2410R-BK
EAN: 4995047069799
Varenummer: F25304549
På lager hos leverandør - leveringstid: 3-4 hverdage
(2.361,60 ekskl. moms)
Produkt nr: EV2410R-BK
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Oplev den enestående billedkvalitet med EIZO 61.0 cm (24\") EV2410R-BK skærmen.
Rengøringsspray til skærmen
=
Skærm inkl. arm beslag
Display
Skærm diagonal 61,2 cm (24.1")
Skærmopløsning 1920 x 1200 pixel
HD-type WUXGA
Naturligt aspektforhold 16:10
Skærmteknologi LCD
Paneltype IPS
LED-baggrundsbelysning Ja
Type af baggrundslys W-LED
Berøringsskærm Nej
Skærmens lysstyrke (typisk) 350 cd/m²
Responstid 5 ms
Målingstype af responstid GTG (Gray to Gray)
Antirefleksskærm Ja
Skærm form Flad
Kontrastforhold (typisk) 1300:1
Maksimal opdateringshastighed 60 Hz
Synsvinkel, horisontal 178°
Synsvinkel, vertikal 178°
Vis antal farver 16.7 millioner farver
Pixel pitch 0,27 x 0,27 mm
Pixeltæthed 94 ppi
Horisontal scanningsområde 31 - 76 kHz
Vertikalt scanningsområde 59 - 61 Hz
Synlig størrelse, horisontal 51,8 cm
Synlig størrelse, vertikal 32,4 cm
Skærm diagonal (metrisk) 61,1 cm
Standard for farveskala sRGB
Præstation
NVIDIA G-SYNC Nej
AMD FreeSync Nej
Komponent video synkronisering Separate sync
Flimmerfri teknologi Ja
Lav Blue Light teknologi Ja
Multimedie
Antal højttalere 2
Udgangseffekt (RMS) 2 W
Indbyggede højttaler(e) Ja
Indbygget kamera Nej
Design
Markedspositionering Kontor
Produktfarve Sort
Farve Sort
Porte & Grænseflader
Indbygget USB-hub Ja
USB-hub-version 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
USB upstream port type USB Type-B
Antal upstream-porte Ja
Antal USB Type-B opstrømsporte Ja
Antal USB type-A downstream-porte 4
Antal VGA-porte (D-sub) Ja
DVI-port Ja
Antal DVI-D-porte Ja
HDMI Ja
Antal HDMI-porte Ja
Antal DisplayPorts Ja
Udgang til hovedtelefoner Ja
Udgange til hovedtelefoner Ja
Tilslutning af hovedtelefoner 3,5 mm
HDCP Ja
HDCP-version 1.4
Ergonomisk
VESA montering Ja
Panel montering grænseflade 100 x 100 mm
Slot til kabellås Ja
Højdejustering Ja
Justerbar højde (maks.) 13 cm
Akse Ja
Pivot vinkel -90 - 90°
Drejelig Ja
Drejevinkel område 0 - 344°
Hældningsindstilling Ja
Hældningsvinkelområde -5 - 35°
Skærmvisning (OSD) Ja
OSD-sprog Tysk, Engelsk, Spansk, Fransk, Italiensk
Strømstyring
Energieffektivitetsklasse (SDR) B
Energieffektivitetsklasse (HDR) Ikke tilgængelig
Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 8 kWh
Strømforbrug (typisk) 8 W
Strømforbrug (standby) 0,5 W
Strømforbrug (maks.) 54 W
Strømforbrug (slukket) Nej
Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
Vekselstrømsindgangsfrekvens 50/60 Hz
Energieffektivitetsskala A til G
Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) 2228479
Driftsbetingelser
Driftstemperatur (T-T) 5 - 35 °C
Opbevaringstemperatur (T-T) -20 - 60 °C
Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) 20 - 80%
Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) 10 - 90%
Vægt & størrelser
Bredde (med stativ) 531 mm
Dybde (med stativ) 233 mm
Højde (med stativ) 358,4 mm
Vægt (med stativ) 6 kg
Bredde (uden stativ) 531 mm
Dybde (uden stativ) 57 mm
Højde (uden stativ) 345,2 mm