ASUS ZenScreen OLED MQ16AHE skærm - 16" - 1ms
Full HD 1920x1080 ved 60Hz
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
3.693,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
3.663,-
DKK
(2.930,40 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 39,6 cm (15.6") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| HD-type | Fuld HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | OLED |
| Paneltype | OLED |
| Type af baggrundslys | OLED |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (spidsbelastning) | 400 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 400 cd/m² |
| Responstid | 1 ms |
| Skærmoverflade | Glans |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 100000:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 1000000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1.073 milliarder farver |
| Pixel pitch | 0,179 x 0,179 mm |
| Synlig størrelse, horisontal | 34,4 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 19,4 cm |
| Digital horisontal frekvens | 24 - 83 kHz |
| Digital vertikal frekvens | 24 - 60 Hz |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| Farvedybde | 10 Bit |
| Standard for farveskala | DCI-P3 |
| Farveområde | 100% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ingen |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
| Spiltilstand | Ja |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Hjem |
| Produktfarve | Sølv |
Porte & Grænseflader
| Antal USB type-C downstream-porte | 1 |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
| USB strømforsyning | Ja |
| USB strømforsyning op til | 10 W |
| HDMI | Ingen |
| Antal mini HDMI-porte | 1 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| Tilslutning af hovedtelefoner | 3,5 mm |
| Opladningsport type | USB Type-C |
Ergonomisk
| VESA montering | Ingen |
| Slot til kabellås | Ingen |
| Højdejustering | Ingen |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | B |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | E |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 6 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 12 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 15 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,5 W |
| Strømforbrug (strømbesparelse) | 0,5 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 1972251 |
Vægt & størrelser
| Bredde (uden stativ) | 358,7 mm |
| Dybde (uden stativ) | 9 mm |
| Højde (uden stativ) | 226 mm |
| Vægt (uden stativ) | 720 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 552 mm |
| Pakkedybde | 125 mm |
| Pakkehøjde | 394 mm |
| Pakkevægt | 3,65 kg |
| Pakketype | Kasse |
Andre funktioner
| Brandspecifikke teknologier | ASUS OLED Care, SPLENDID |
| Certificering | Energy Star TÜV Flicker-free TÜV Low Blue Light |