ASUS VA27ACFSN skærm - LED baglys - 27" - IPS - 5ms
QHD 2560x1440 ved 100Hz
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
2.884,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
2.854,-
DKK
(2.283,20 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Skærmopløsning | 2560 x 1440 pixel |
| HD-type | Wide Quad HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | IPS |
| Type af baggrundslys | LED |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 350 cd/m² |
| Responstid | 5 ms |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 1300:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 100 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16.7 millioner farver |
| Pixel pitch | 0,233 x 0,233 mm |
| Synlig størrelse, horisontal | 60,9 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 35,5 cm |
| Digital horisontal frekvens | 30 - 84 kHz |
| Digital vertikal frekvens | 48 - 100 Hz |
| sRGB-dækning (typisk) | 99% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ingen |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 4 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Hjem |
| Produktfarve | Sort |
| Aftageligt stativ | Ja |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Antal USB type-A downstream-porte | 3 |
| Antal USB type-C downstream-porte | 1 |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
| USB strømforsyning | Ja |
| USB strømforsyning op til | 90 W |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.2 |
| AC (strøm) indgang | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 15 cm |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | -90 - 90° |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -180 - 180° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 35° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | Ikke tilgængelig |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 26 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 19 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Strømforbrug (strømbesparelse) | 0,5 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 1609207 |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 614 mm |
| Dybde (med stativ) | 226,3 mm |
| Højde (med stativ) | 517,8 mm |
| Vægt (med stativ) | 6,8 kg |
| Bredde (uden stativ) | 614 mm |
| Dybde (uden stativ) | 48 mm |
| Højde (uden stativ) | 365,9 mm |
| Vægt (uden stativ) | 4,75 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 687 mm |
| Pakkedybde | 171 mm |
| Pakkehøjde | 516 mm |
| Pakkevægt | 9,8 kg |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, DisplayPort, HDMI, USB Type-C |
| Hurtig start guide | Ja |
Bæredygtighed
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR, EPEAT Silver |
Andre funktioner
| Brandspecifikke teknologier | Øjenpleje+ |
| Antal RJ-45-porte | 1 |
| Certificering | Energy Star EPEAT Silver TCO Certified TÜV Flicker-free TÜV Low Blue Light FSC Mixed |